Náhradní banner

Jak se jim tady žije(III) ČSSD kontra ANO

21. 5. 2017;

Není to tak dávno, kdy odporný Miroslav KLOBÁSA Novák, bývalý hejtman za ČSSD, byl machrem největším, kterému se lezlo do určité části těla, a teď, ejhle, dnes mu hrozí vyloučení ze strany! Tak svět odplácí.

V Orlové jsme něco podobného, ale v měřítku místní šedivosti, již zažili, kdy vlajkonosičku hnutí ANO Potyšovou její kolegové od válu odstavili (i když jenom pomyslně, neboť zastupitelkou s neomezenými pravomocemi zůstala, dostala velmi dobře placenou funkci, kde může ředitelovat co hrdla ráčí a nikdo ji židli už nepodrazí). Ještě ale přijde čas, kdy může ona žalovat přímo Babišovi (rozdávala jeho pokladničky EET ve školce a s vnučkou ho vítala na jevišti orlovského Domu kultury) a ten pak vyhodí Hájka a Jenčmionkovou, Hrdinu i Kasaje a další přiživníky. Stačí si chytře počínat.

Psal jsem o tom, co všechno (a koho) v Orlové ovládá ČSSD - to však nikomu nevadí. Až do doby, než přímo na sobě nepocítí finanční újmu. Bafuňaři si budou závidět odměny, ostatní, že něco musí platit.

Jsem zvědavý třeba na to, jak se budou řešit poplatky za komunální odpad a za psy, pokud nebude splněn termín dle vyhlášky (do 31.5.). Já třeba poplatek za odpad (psa nemám) nebudu mít ve stanoveném termínu uhrazený celý. Platím přes SIPO, ale město - oproti tvrzení - že poplatek bude zaslán do SIPA ve čtyřech stejných měsíčních platbách - tak neudělalo. V SIPU mám poplatku jenom 75%, takže co teď?

O přeplatcích za teplo nevím, ale radost panelákových by měla být veliká, jelikož se mělo vracet dost peněz každé rodině, neboť SMO vyjednalo zpětné snížení ceny tepla a teplé vody: Podle všeho však už pro rok 2016 bude dosaženo snížení ceny. Pokles je SMO připraveno i v tomto případě promítnout ve vyúčtování tepla za rok 2016 do cen koncovým zákazníkům.

Vůni peněz překrylo zjištění, že se změnil způsob rozúčtování (podle vyhlášky), který někomu možná zhatil šetření i to, že díky nepříjemně chladné "zimě" domácnosti topily více. Je divné, že se informace o vrácení peněz občanům zatím neobjevila…..

Že v Orlové ovládá média (internet, facebook, noviny) apolitická rodina Cibulkových, je známo. Umně podsouvají nápady (koho a co zviditelnit) především starostovi. Velmi malé procento orlovských občanů plně chápe, že jsou nástroji toho, co chce ČSSD. Nechápou to ani zastupitelé za ANO, těm stačí, že jsou za to, že hlasují v koalici loajálně odměňováni. Hájek - jako poslanec - nemusí o nějaký post v Orlové bojovat. Kratochvíl je upíchnutý v SMO, pro vylepšení peněz na živobytí mu to stačí, za tantiémy bude "kolegům" z ČSSD líbat nohy. Brzyszkowská se jako asistentka na krajském úřadě má, ale asi musí každý den jezdit do práce (a zřejmě na určitou hodinu), takže u Hájka se měla líp a peněz teď tolik možná nemá. Ryšková je čerstvá radní, více nepožaduje. Hrdina si vybudoval renomé nepostradatelného, což mu k jeho "širokému" záběru stačí. Dosavadní Černý Petr Kasaj možná dostane po "starém" Kučovi místo v Dozorčí radě Deposu (jestli mu ale řekli, že Kuča za to nebral peníze, to nevím, možná mu budou platit). Jenčmionková si nic lepšího, než má, nemůže přát.

Mezitím zastupitelé za ČSSD jdou jinou cestou. Že SMO, městská akciová společnost je jejich, svědčí mj. facebookový profil JsmeOrlová. SMO v něm nepokrytě dává najevo, že si přivlastnilo rovnou celou Orlovou. Nikoho už nenapadne, že to, co dělá pro město SMO, by mohly dělat jiné firmy, a určitě levněji. A třeba by z toho byly výhody pro ANO (ti na to ještě nepřišli?). To, jak se výše jmenováni (z ANO) chovají, se možná nelíbí i jejich voličům. Většina těchto řadových příznivců o dohodách uvnitř města neví a z kořisti nemají žádný podíl (a bylo by dobré ho mít, podobně jako ČSSD).

Bezradní jsou chytřejší voliči, kteří si čtou facebook orlovského hnutí ANO a kteří ještě věří, že jde o bitvu dobra a zla. Jak jsem již několikrát podotkl, je neznámo, kdo ten fcb "rediguje" (obvykle se nedozvíme jméno vkladače významných upozornění). Jedno takové se nedávno objevilo:
Bylo mi hned jasné, že jde zase o "převzaté" poselství pravdy, tedy nikoliv o výplod místního autora. Google mi nabídl přesně stejnou zprávu v mnoha "provedeních (na různých webech), pro vás jsem vybral tuto:Nechme ANOisty v jejich svatém přesvědčení, že je jim ubližováno, ale to, že si AB naběhl díky své bohorovnosti a neschopnosti empatie na vidle, je jednoznačné. A že (nejen ti "naši") nevidí co dělá svým buranským způsobem existence si musíme vysvětlit menší inteligencí jeho zbožňovatelů.

Orlovské ČSSD ovšem by si nemělo nechat líbit, co ti z ANO naznačují (jako před volbami). Je třeba se bránit, neboť pak je nezachrání ani Trojáková!
Článek byl přečten 448×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik