Náhradní banner

Jak se jim tady žije? (I)

13. 5. 2017;

Mám na mysli orlovské zastupitelé za ČSSD a ANO (a nespočetné zástupy jejich příznivců). Fungují ti naši (koaličně) v době, kdy šéfové Sobotka a Babiš jsi jdou po krku?

Pevný pilíř Rady, farář Szkandera, samozřejmě čeká v úkrytu, ke komu se event. přidá, pokud by napovrch vylezla nesmiřitelnost dosavadních spojenců, ale zdá se, že na té naši úrovni, žádné přesuny nebudou. Přesto si myslím, že v povaze lidské je být ve střehu. Třeba takový pan radní Petr Hrdina se musí mít na pozoru, aby se včas přidal k někomu jinému, v případě, že to jeho hnutí se v Orlové rozpadne a ve volbách propadne. Ale o něho se nebojme, v přebíhání má zkušenosti (jen aby mu to vyšlo tak, jako posledně).

Nastala situace, dobře o tom píše Hvížďala, kdy už nebude stačit obyčejné a slizké oblbování. Je sice pravda, že orlovská ČSSD má schopnější lidí než ANO, ale vše bude záviset na výsledku parlamentních voleb. Potom možná, přes všechny údajné mínusy, které má, stane se Petra Jenčmionková starostkou. A dopomůže ji k tomu tato fotografie:Nicméně stalo se (mně) již podruhé, kdy se dalo na internetu najít, o paní místostarostce, něco nelichotivého. Poprvé se to týkalo osadního výboru Zimní důl - Lazy a podruhé, nedávno, Finančního výboru zastupitelstva. Ten se rozpadl právě kvůli ní. Bude se sestavovat nový, příští týden, kdy bude 21. (mimo plán) schůze. Půjde POZOR! o začátek ve 13 hodin (není toho na projednání moc).

Paní Jenčmionková vybíjí patrony na nesprávných místech - kritizuje a nespolupracuje s nezastupiteli (občany) a dělá si z nich nepřátelé. Měla by přitom střílet do vlastních řad (tam ji dříve nebo později někdo zasadí ránu do zad).

Jde o to, že opravdu ti z ČSSD mají v rukou (v Orlové) skutečnou politickou (veřejnou) moc: materiální zdroje (lidské, hmotné), ideové (ideologie, informace). Přeloženo do srozumitelné řeči:

Ačkoliv SMO je městskou akciovou společností, řídí ji ve skutečnosti ČSSD a město je téměř zcela na ni závislé: (předseda představenstva Klčo - člen ČSSD, člen Rady města, ředitel - člen ČSSD, zastupitel)

Krátce jen připomenu, že na SMO jsou závislé tyto služby: dodávka teplé vody a tepla, provoz městských sportovišť a krytého bazénu, sběrných dvorů a psího útulku, údržba místních komunikací a veřejných ploch, částečně zeleně, odvoz odpadu, odtahová služba. K dispozici je i doprava.

Zatím SMO neprovozuje vodovody a kanalizace, parkoviště, nemocnici, pohřební službu a letní koupaliště (to není), veřejné osvětlení.

Zanedlouho se uskuteční velmi důležitá událost, na které se mezi osoby, které tak výtečně činnost SMO řídí, rozdělí statisíce. Bohužel, kdo kolik dostane, zůstane tajné.

Kromě hospodářské moci má ČSSD k dispozici moc výkonnou - Městskou policii, které vládne člen rady města (pochopitelně z ČSSD) R.Galia. Podrobnosti, k čemu to je výhodné, není třeba snad vypisovat.

Aby to nebylo dlouhé čtení, o situaci týkající se neměnného zbožňování Andreje Babiše příště.
Článek byl přečten 491×, komentářů (4) nových (4)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik