Náhradní banner

Jedovaté kouzlo osobnosti jednoho zastupitele a chvála kladečky věnců

9. 5. 2017;

Jedním ze státních svátků České republiky (Český státní svátek) je 8. květen, připomínaný jako Den osvobození od fašismu či jako Den vítězství.
V tento den si nejen v České republice připomínáme konec 2. světové války, za který se z pohledu historických pramenů považuje kapitulace německých vojsk, vstoupivší v platnost 8. května, ve 23:01 hodin středoevropského času. Rozdílná interpretace tohoto data (ve východních zemích bývá Den vítězství slaven 9. května) vychází z časového odstupu jedné hodiny, který dělil středoevropský prostor od sovětského (konkrétně Moskvy). Zajímavostí pro Českou republiku je fakt, že se na jejím území válčilo až do 11. května 1945, kdy bylo definitivně poraženo zbylé německé vojsko. Na tichomořském válčišti probíhaly boje 2. světové války až do 2. září 1945.
8. květen je v České republice stejně jako ostatní státní svátky vyhlášen za den pracovního klidu. Ukončení 2. světové války je pravidelně připomínáno pietními akcemi po celé republice, které vzdávají hold válečným obětem a bývají často spojeny i s přehlídkami vojenské techniky.
V Orlové se pietní akt k 72. výročí osvobození uskutečnil již 2. května a sestával, jako každoročně, z kladení věnců zasmušilými a zasloužilými komunisty, vysmátými politiky, při asistenci téměř stejně radostných (některých) ředitelů škol, podřízených učitelek a dalších osob, jako třeba tajemník úřadu. Nechyběly ani děti, které se již od nejútlejšího věku vedou správným směrem. Já jsem např. lepil do školního sešitu napřed fotku Stalina (do pěticípé hvězdy) a pak Gottwalda (vždy u příležitosti jejich pohřbů), ale běhy Osvobození tehdy nebyly.

Škoda, že orlovská komunistická predátorka se o několik týdnů dříve nezachovala stejně nebo podobně jako teď (když vzdávala hold padlým) a nevystoupila na zastupitelstvu města s návrhem, že je třeba ocenit nejen mrtvé, ale i živé, např. doposud žijící hrdiny druhé světové války, kteří se v Orlové narodili. Mohla tak udělat potom, co zastupitel Miroslav Chlubna promluvil do mikrofonu a seznámil přítomné, co si myslí o našem návrhu ocenit čestným občanstvím plukovníka Zbyška Nečase.

Kdyby 31 zastupitelů se rozhodlo překročit "svůj stín", mohla se včera Orlová pozitivně ukázat celé republice, jak si váží válečných hrdinů. Bohužel se tak nestalo. Jména všech těch, kteří takto rozhodují o našem městě, by se měla vepsat do nové dlažby před úřadem. Zřejmě mají pocit, že zabránili něčemu hroznému.

Chlubna svým vystoupením na zastupitelstvu popsal, jak se nejen on, ale všichni zastupitelé, stáli oběti hnusného vydírání Dembickým a Danělišynem. Pozoruhodná úvaha. Tady je:

Nakonec jsme se měli vyjádřit k návrhu na udělení čestného občanství města Orlové. Vyjadřoval jsem se jako první. Předpokládám, že veškerá kritika za neschválení půjde jen na mou hlavu.
Nedávno jsme si schválili pravidla pro udělení čestného občanství. V těchto pravidlech jsou i termíny. Kdokoliv z občanů mohl přijít na jednání zastupitelstva a říci, že tak jak to máme je to blbě. Nikdo to neudělal.
Jediné co nastalo, že lidé, kteří vědí jak podávat návrhy, jak navrhovat změny, tlačí na své zastupitele a to dost drsně, aby bylo po jejich. Dokonce jim nevadí nám vzkázat, že co mají navrženému člověku říci, když už mu to slíbili. To bych si dovolil nazvat i jistou formou vydírání.
Udělení čestného občanství je nejvyšší vyznamenání města a přijde mi to stejné jako bych tlačil na prezidenta, že jej žádám, aby udělil některý z řádů v červnu a ne podle zásad.
Pana plukovníka si nesmírně vážím a nejenom jeho, vážím si všech, kteří stáli proti agresorovi. Jsem jim vděčný, že i díky nim mohu žít, tak jak žiji. Přesto mi nepřijde fér jednání navrhovatelů.
K projednání čestného občanství panu plukovníkovi se určitě zastupitelstvo vrátí a zatím nemám problém být pro, jen chci, abychom si dodrželi, co jsme si schválili.
Když jde navrhovatelům o udělení občanství, proč nebyli na zastupitelstvu a nesnažili se na nás apelovat zde. Je jednodušší být za bukem.

Jestliže se Chlubna ve svém hnutí Nezávislých stal kultem osobnosti, doposud se nedalo říct, že by byl miláčkem ostatních orlovských politiků. Přesto ho teď všichni poslechli jako jeden muž.

Náš názor na jeho vystoupení, o kterém píše, jsme pod názvem Velikášství zastupitele Chlubny podlehli i rozumní lidé zveřejnili 23.4.2017. Tehdy ale ještě Chlubna svůj výše uvedený popis neměl hotový, takže doplňujeme:
Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem (Jan Werich)

Možná pro srovnání bude vhodné uvést, že Rokycany (mají poloviční počet obyvatel než Orlová) celkem udělily doposud čestné občanství 60 lidem.

F.D., W.D.
Článek byl přečten 802×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik