Náhradní banner

Jak se nám v Orlové žije (VII)

9. 5. 2017;

Blíží se léto a s tím i vzpomínky na budoucnost, kterou slibovalo hnutí ANO v čele s paní Potyšovou. Mám teď na mysli předzvěst týkající se letního koupaliště.

Nebudu to pitvat, ale na megalomanskou revitalizaci koupaliště nejsou peníze, za rok však občanstvo stoprocentně (bude před volbami) bude opět oblbováno, tak jako to bylo v roce 2014. A lidé této zhůvěřilosti opětovně podlehnou …

Kapitolu o přeměně orlovského koupaliště na přírodní jsme (Iniciativa) uzavřeli, mně se však připomněla zhovadilost postupu Rady města, kdy za každou cenu se rozhodla nesmyslně zadat studii, která měla potvrdit, že biokoupaliště bude ještě dražší než projekt města.

Stalo se tak ve chvíli, kdy jsem na internetu narazil na článek Projekt 2017: Praha 4 investuje do revitalizace koupaliště Lhotka 50 milionů korun, kdy se počítá právě s přírodním koupalištěm s biotopovým čištěním vody. Přesvědčte se, že plocha pro vodní radovánky má v Praze 5570 metrů čtverečních (v Orlové dle studie jde o 1964 metrů čtverečních, tedy téměř 3x menší) a v rámci oněch 50 milionů se počítá (v zázemí) se vším možným.

Připomenu, že dle "orlovské" studie by revitalizace přišla na 250 milionů Kč, v Praze na 50.

Tehdejší studii "objednala" ved. Odboru rozvoje a investic Ing. Martina Szotkowská. V tomto případě šla na ruku politikům, kteří si velice pravděpodobně "objednali" výše uvedený výsledek, její odbornost se tak mohla představit ve vynikajícím světle. Jinak je tomu v aktuálním případě. Jedná se údajně o nepřipravený (resp. špatně připravený) projekt Realizace energetických úspor na Doubravanu. Jde samozřejmě (prozatím) jenom o řeči "jedna paní povídala", ale uvidíme, jestli se z toho něco nevyklube konkrétního. Jde přitom dost peněz.

Bývalý vedoucí tohoto odboru Ing. Bura příchodem nových lidí podal výpověď a vede se mu dobře. Je vedoucím v Petřvaldě.

No a Petr Bura na svém novém působišti (a to vás bude určitě zajímat) se stal významným aktérem v příběhu nedávné střelby ( právě v Petřvaldě). V článku "Terorizoval obyvatele, na souseda střílel. Jak se žije v Petřvaldu, městečku, kam nepřišel zákon" se píše o Burovi takto:

"Když se rozhodne o odstranění stavby, neznamená to, že stavba jde hned k zemi," navazuje na starostu vedoucí stavebního úřadu, sídlícího ve stejné budově o patro níž. Padesátník v modré košili Petr Bura je nejspokojeněji se tvářící muž, jakého jsme v Petřvaldě potkali. "Ale nepište tam, že to Bura nepovolí, nemůžeme předjímat, jaký bude další vývoj," podotýká úředník.

V Orlové se chystáme na mnohem prozaičtější události, než je nějaká střelba. Začínají tradiční lidové zábavy. Připravují je pro nás koaliční partneři z ANO a ČSSD.

I když v Havířově, někdy dávno tomu, zastřelili radního.
Článek byl přečten 650×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik