Náhradní banner

Jak se nám v Orlové žije (V)

3. 5. 2017;

Já vím, neobjevuji žádnou Ameriku. Přesto možná tato moje poznámka se bude zdát někomu zajímavá. Bude o soukromém vrtulníku v Orlové.

Ve chvílích pobytu na zahradě člověk sleduje okolní dění. Na louce vedle se prohání kůň s mladou jezdkyni, sousedovic slepice se přiženou (k plotu) pokaždé, když se objevíme poblíž (dáváme jim občas nějaké mňamky), holub sedí na hnízdě, které si udělal na našem smrku z lipových halouzek (viděli jsme ho, jak si je láme) a kosi už asi mají mladé - hnízdo je prázdné. Sýkorky a rehci křižují zahradu sem a tam, cukrování hrdliček doplňuje vrátivši se po zimě kukačka. Zanedlouho se přihlásí žáby (to večerní skřehotání byste měli slyšet). Na římse vikýře protějšího domu se usadila poštolka (když přilétá krmit, ozývá se nepřeslechnutelným "kli kli kli kli"). Početné množství všudypřítomných strak ji občas otravuje.

K večeru ty libé zvuky, občas, sem tam, ne každý den, zahluší rachot vrtulníku.

To se domů vrací z práce milionář, který bydlí o pár domů výše (na Akátové). Přilétá svým Robinsonem R44, čtyřmístným lehkým vrtulníkem (CENA OD 450.000 DOLARŮ). Stroj je veden v leteckém rejstříku.

Podnikatel Martin KOŇAŘÍK v Orlové bydlí, nedávno postavil nové haly (v Ostravě na Orlovské ulici) a podniká nejen po celé republice, ale za jejími hranicemi. Zřejmě úspěšně.

Sídlo firmy nemá bohudík v Orlové, takže ho nemůže nikdo ždímat (aby sponzoroval Gracii například) a naopak, on po politicích orlovských nic nechce, protože nic nepotřebuje.

A potom, že Orlová není dobré místo k bydlení.
Článek byl přečten 549×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik