Náhradní banner

Jak se nám v Orlové žije (II)

30. 4. 2017;

Jednání orlovského zastupitelstva je víceméně tajné. Nepamatuji se, aby byly z něho zveřejněny nějaké fotografie, které se netýkají "významných zastupitelů", aby byla zveřejněna třeba jen zhuštěná zpráva, co se projednalo a jak kdo hlasoval. Jistě, usnesení je na internetu, taktéž hlasování lze dohledat, ale snad budu pochopen, oč mi jde.

Systém netransparence, kdy se již dávno přestal zveřejňovat videozáznam z jednání*, plní svůj účel. Informační temno, nic o zvolených zastupitelích (jak se chovají, co a jak mluví). V tom - nic o nás vědět nepotřebujete - jsou zajedno všichni zastupitelé, koalice i opozice. Nemluvě o zveřejňování zápisů z jednání rady. Žádné protesty, nic. Vše je OK.
* poznámka: mělo tam být ještě "na "viditelném" místě

Jinak je tomu v mnoha obcích po republice, kdy vysílat zastupitelstvo on-line na internetu je běžně zavedeno a zápisy (z rady) se zveřejňují na internetu jak by smet.

Nedávno bylo v Orlové někde zveřejněno (a na únorovém ? zastupitelstvu to řekl, mezi spoustou jiných slov starosta), že existuje aplikace Mobilní rozhlas. Co s tím fantem ale moc jasné není. Na městském internetu se mi podařilo najít o tom NIC, ale asi proto, že jsem "senior".

Aplikaci jsem si stáhl - a tím to zhaslo. Je tam pár zpráv (ani ne 10), dohromady archiv a aktuality. K čemu to?

Smlouva o poskytování služeb - komunikační platforma MOBILNÍ ROZHLAS - je k nahlédnutí zde. Doporučuji si přečíst - v pravém sloupci - podrobnosti, "vo co go". Snad jste si všimli, od kdy smlouva platí.Po registraci mi žádná zpráva (SMS nebo mail nepřišla, a jak vidíte, v Orlové se zveřejňují aktuality z jiných části světa.


Při té příležitosti:
když je třeba na internetu města něco hledat, dovolím si, nejenom tlachálům typu Chlubna, připomenout, že veškeré (určitě, i když jsem to neprověřoval) zveřejněné informace nejsou opatřeny datem jejich vzniku, takže se musíme převtělit v jasnovidce nebo nějakého jiného věštce, abychom se to dozvěděli.

Příklad:
(Nová služba) Od 1. října t.r. má podnikatelská veřejnost i osoby hodlající vstoupit do podnikání k dispozici aplikaci Jednotného Registračního Formuláře (JRF) pro vytváření elektronických podání (EPO) ve formátu JRF a jejich přímého odeslání na elektronickou podatelnu Živnostenského rejstříku.

Samozřejmě, že kvalita městského internetu je velmi špatná, ale zase: vždyť si nikdo nestěžuje a pokud (někdo ze zastupitelů se někdy ozval), tak to necháme vyhnít. Velmi účinná metoda.
Článek byl přečten 424×, komentářů (8) nových (8)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik