Náhradní banner

Dělá místostarostka pokroky?

21. 4. 2017;

Zaznamenal jsem, ze strany (některých) podřízených úředníků, příznivé hodnocení Petry Jenčmionkové: že se polepšila, že už nemá ten nos tak vysoko, jako kdysi, že jde i pod povrch a snaží se. S Potyšovou se to prý nedá srovnat (ta údajně byla k ničemu).

Paní místostarostka jde zřejmě do sebe a to nejen v "pracovních" věcech, ale i v oblékání. Na rozdíl od Rudé Reny

zvolila (v rozpuku jara) agresivnější červenou.

Otázkou ovšem je, zda sako vytáhla ze skříně nebo jde o nový přírůstek.

Je to ono?

Nicméně nezapomínejme, že paní místostarostka, kromě plnění různých společensko-pracovních ůkolů (předávání diplomů, květin, gratulace, vítání občanků, svatební obřady) je především ekonomkou, která svému oboru na úřadě již rozumí a v této funkci nabyté znalostí a zkušenosti uplatňuje.
Třeba zavzpomínejme na doby, kdy vysvětlovala rodině Koláčků, jak je Gracia zbytečná. To bylo ovšem před rokem. Teď si můžeme říct: kde ty loňské sněhy jsou, protože, poslouchejte dobře.

Podívejme se, bez Gracie to nejde? Doufám, že Koláčci umožní Jenčmionkové předat vavřínový věnec některé vítězce orlovské etapy a z vděčnosti ji věnují cyklistický dres.

Jestliže paní místostarostka se situaci pružně přizpůsobila, určitý zavilý nepřítel (nazývá ji Grácia), který barvitě napsal Grácia Orlová DOPADÁ NA DNO TVRDÉ REALITY VLASTNÍCH HRUBÝCH CHYB (více zde), žere teď asi zlostí trávu: GRACIA žije!

Závěrem bych ještě jednou obrátil vaši pozornost na ekonomicky-hodnotovou úroveň Jenčmionkové. I večer se stará, aby město dobře fungovalo.Pro správné pochopení této glosy je tentokrát třeba spekulovat, odkud pocit paní místostarostky, že jde o majetek nás všech, pochází. Zřejmě z (ne)dalekých dějin dělnického hnutí. Bylo to takto:

Čl.8 (1) Socialistické společenské vlastnictví má dvě základní formy: státní vlastnictví, které je vlastnictvím všeho lidu (národní majetek), a družstevní vlastnictví (majetek lidových družstev).
zdroj: 100/1960 Sb. Ústavní zákon ze dne 11. července 1960 Ústava Československé socialistické republiky
Článek byl přečten 513×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik