Náhradní banner

Nápady k možnému využití

23. 3. 2017;

(pro lidí, kteří řídí město)

Nápad č. 1 se týká zajištění odvozu větví
Bývají v roce období, kdy se ořezávají stromy a těm, kteří netopí dřevem, zůstanou ani ne na "ocet". Co kdyby naše obec na to myslela a pomohla občanům tím, že zajistí odvoz větví a dřevní hmoty do nějakého průměru (třeba 120 mm). Tento materiál může předat k dalšímu zpracování. Že to jde dokazují už nějakou dobu v Předklášteří.
Nápad č. 2 se týká psů (vodítka, náhubky a prostor)
Vyhláška v Orlové nařizuje mít psa na vodítku a s náhubkem. Co kdyby se změnila tak, že pes bude na vodítku bez náhubku anebo s náhubkem na volno. Chápu, že někoho rozzlobím, ale ve Žďáru nad Sázavou to tak možná bude fungovat. Také by mohl někdo prověřit, jak je využíván prostor pro volné pobíhání psů. Majitelé psů platí (do konce 31.5.2017 je třeba poplatek uhradit) dost peněz na to, aby se s nimi zacházelo a jednalo solidně.
Nápad č. 3 se týká Nevytváření odpadu
V situaci, kdy se město zapojuje do kampaně podavače ruky Drozdíka, který se z adepta na herce v pornofilmech stal vášnivým veřejným aktivistou, mělo by město společně s všemi dalšími sběrači propagovat heslo: NEŽ SBÍRAT ODPADY NEVYTVÁŘEJME JE! pozn.: ruka, kterou Drozdík nabízí, hrála hlavní roli v castingu, který proběhl 24.7.2007.
Nápad č. 4 se týká Chytrého parkování
V souladu s trendem, o kterém mluvil politik Smart Sliwka, by se mělo nejen na novém parkovišti pod náměstím každé parkovací místo vybavit malým senzorem, který reaguje na obsazenost a o aktuálním stavu informuje řídicí centrum. Podrobněji zde.

Případných odměn (jak to bylo za zlepšovací návrhy) a pochval, za event. realizaci, se dopředu vzdávám. Budu rád, jestli se něco povede. Nejde o nic světoborného, jsou to obyčejné věci, které fungují jinde a lidé si je pochvalují.

K tomuto bodu bych připojil ještě výstrahu.

V projektu, který propojuje města s moderními informačními technologiemi SMART CITIES (chytrá města) se rozjela hra o miliardy z veřejných rozpočtů a unijních dotací. Lze dohledat, že lidé napojení na ANO ve městech, kde má hnutí svého primátora či je významným členem koalice, jsou a budou u toho.

Mechanismus je skoro vždycky stejný. Hnutí ANO dosadí na klíčové pozice na magistrátech a radnicích své nominanty, čímž má zajištěné politické krytí projektu. Jde například o vedení komisí pro SMART CITIES či funkce spojené s kontrolou využívaných peněz. Na druhé straně mimo radnici stojí uskupení (firma, platforma či spolek), které v praxi projekt řídí, a má tak vliv na to, kam půjdou veřejné stamiliony. I tato uskupení ovládají lidé přímo či nepřímo propojení s hnutím ANO. Nebo jsou napojení rovnou na lídra hnutí Andreje Babiše, s nímž se potkali ještě za komunismu v Petrimexu, nebo pak pro něj pracovali či pracují v jeho firmách.
O takových projektech platí, že se tam leccos schová, protože tomu málokdo rozumí a hned na první pohled se těžko odhalí předražení věci…
Bude to velký prostor pro zlodějiny. A také se může ukázat, že to, co se schválí, nemusí pak vůbec dávat smysl.

Ale co, těšme se, bude líp.

Už nebudete kroužit v autě přes půl hodiny po okolí svého domu. Mobilní aplikace v telefonu vám zobrazí volná místa k zaparkování. Budete chtít nahlásit nepořádek ve své ulici či rozbitou silnici? Nebo naprášit souseda, že bije manželku? Nebude nic jednoduššího! Projekt SMART CITIES vše zařídí! To vše za použití nejmodernějších technologií, do kterých samozřejmě musí samospráva investovat obrovské sumy (a ty máme - tvrdí Jenčmionková).

Možná to nevíme a nějaký projekt SMART CITIES už mají orlovští úředníci rozpracovaný na stole. Politici se pochopitelně nesnaží lidem cokoli k „chytré Orlové“ říkat. Půjde o jejich peníze.

V Orlové zástupci hnutí ANO jsou hloupí, ale tuto úlohu výborně splní SMO. To si může dělat co chce, vždy dostanou od akcionáře (za něho hlasuje i Klčo) zelenou na jakoukoliv (i pitomou) aktivitu. Je ale zajímavé, že Sliwka, který je z ODS, to ventiluje na veřejnosti (a také i to, že je ve Finančním výboru zastupitelstva a dostane se tak legálně ke všem materiálům).

Když už se ve velkém nezatepluje a nemění okna, přichází na řadu jiná forma hrabání peněz. Samozřejmě, peníze lze dolovat nejen z města, ale i od majitelů družstevních bytů. Na řadě je přestavba stávajících paneláků na SMART domy.
Článek byl přečten 692×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik