Náhradní banner

Není nad to mít známosti (nebo štěstí)

18. 3. 2017;

opakování z anglického jazyka

Čtením různých zpráv na internetu tráví čas mnoho z nás. Možná vás zaujme tato:

Hospodářské noviny 17.3. 2017 přinesly šokující informaci, že Josef Tošovský (in 1998 the prime minister of the Czech Republic) vyvázl loni z nehody, kterou způsobil ve státě Virginie nedaleko Washingtonu (USA), s pokutou ve výši pouhých 200 dolarů. Jel autem 2007 Ferrari 599 GTB.

Podle policejního oddělení okresu Fairfax byl Josef Tošovský zapleten do hromadné dopravní nehody na dálnici ve Virginii. Policie uvedla, že řidič Ferrari na hřebeni kopce si všiml, že kvůli provozu před nim nedokázal zpomalit (zastavit), tak přes dvojitou žlutou čáru vjel vlevo do protisměru a srazil se s japonským autem 2005 Acura RSX. Tošovský čelil obvinění za bezohlednou jízdu a zranění. Of course, the Ferrari driver is now facing charges for reckless driving and injury. Zde je originální článek.

Případ se dostal před soud, záznam soudního rozhodnutí je tady.

Podrobnějším zkoumáním tohoto "papíru" lze zjistit, že Tošovského původně obvinili z § 46.2-852 Reckless driving; general rule (bezohledné jízdy), za kterou hrozí až rok ve vězení, nebo pokuta 2500 dolarů, případně obojí, ale později provinění překvalifikovali na na nesprávný způsob jízdy improper driving, za který hrozí maximálně pokuta 500 dolarů. Tošovský vinu odmítl a byla mu uložena pokuta 250 dolarů (ne 200, jak uvedly HN). Musel také zaplatit náklady soudního řízení ve výši 67 dolarů.Jde o velmi mírný trest. Pro srovnání - pokuta za projetí semaforu na červenou je 151 dolarů, za parkování na místě pro invalidy pak 201 dolarů.

Nevíte o někom, kdo podobně netrestán u nás, v Orlové, se směje ostatním?
Článek byl přečten 611×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik