Náhradní banner

Postřehy z únorového (20.2.2017) zastupitelstva - Úvod

13. 3. 2017;

Centrální mozek Orlové (koalice) se sešel se zbytkem zvolených zástupců občanů, aby projednal důležité věci. Zastupitelstvo schůzuje v pondělky kvůli našemu poslanci Hájkovi, který bydlí v Praze a který nás vhodně reprezentuje (za naše peníze). Přehled, jak si na tuto "práci" doplňoval pokladnu (zatím za rok 2015), je zde.

Program, materiály, usnesení a jak kdo hlasoval najdete tady.

Průběh zasedání byl standardní. V diskusích k materiálům i jinak vystoupili "stáří známí". Do diskuse byl přihlášen i R.Lapšanský, nakonec nepočkal a odešel. Velká škoda! Určitě by kritizoval rodinu Koláčků (Gracia) a přispěl k všeobecnému prospěchu svými moudrostmi. Jinak je nepochopitelné, že k poklepavání základního kamenu rekonstrukce náměstí nebyl přizván.

Nechyběl také pravidelný oponent, bývalý místostarosta Sliwka Martin. Nyní je již titulován magistrem, ale čeho nevím. Postupuje i v politickém kariérním žebříčku. K tomu mu ORLOVINY nezištně blahopřejí.

Sliwková vlastnost je mluvit a mluvit, kritizovat a pak čekat. Teď byl konečně odměněn: NEZávislí ho nominovali do Finančního i Kontrolního výboru zastupitelstva, nakonec "skončil" ve Finančním. (Náznak příští koalice?) Sliwka pak ze starosty vydoloval důležitou informaci. O ceně tepla.

Možná nejvíce se diskutovalo o poplatcích za odpady, bylo však jasné, že se všichni v tom ztráceli. Ti, kdož rozhodli, že se platit bude jinak, zřejmě mají peněz dost a neumí si představit, jaké to je, je nemít.

Smutný příběh občana Vladislava Solicha, majitele známé restaurace Magnolie, dokumentuje, jak politická nekorektnost ubíjí podnikatelskou aktivitu. S touto nespravedlností ostře kontrastuje přístup starosty k "první dámě" ČSSD, která si postěžovala, že žije v otřesných podmínkách.

Poděkování, samozřejmě upřímného, se dočkala Potyšová od Jenčmionkové za práci ve Výboru pro národnostní menšiny.

Komická situace nastala při hodnocení zpráv Osadních výborů. Ani dva tituly nestačí někdy k tomu (nejde o Potyšovou!), aby rozumu pochybělo.

I když nepřímo, ORLOVINY se dočkaly citace. Zmínil se o nich docent Kafka, který docela tvrdě (a tentokrát ho musím - jak jinak - pochválit) útočil proti nicnedělání.

K údivu, snad nejenom mému, se stalo, že bylo odhlasováno, že SMO se bude podrobně zpovídat nejen z odstraňování nedostatků zjištěných auditem, týkajících se trestních oznámení a žalob, ale i všeho ostatního špatného. Za nepřítomnosti předsedy představenstva Klča ostře protestoval ředitel Vaněk, ale nebylo mu to nic platné.

Neochvějnost starosty při vysvětlování některých dotazů měla určité trhliny, z kterých si ovšem, nejen on sám, problémy nedělá. Celé zasedání řídil jako ochotník, který každému umí všechno vysvětlit a do všeho mluvil. Slabší odvar One Man Show.

K jednotlivým, výše uvedeným, bodům podrobněji v dalších dnech.

SLEDUJTE ORLOVINY!!!
Článek byl přečten 724×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik