Náhradní banner

Nejenže nedostanou slevu, ale ani se nedozví, co se v kině hraje

21. 2. 2017;

Upozornění: v článku jsou obrázky, které mohou citlivějším osobám přivodit pocit nekomfortu

Orlovské "apolitické" noviny se vyrábějí pro občany města za veřejné peníze a měly by být dobré. Jak po stránce obsahové, tak i grafické. Přinášejí mnoho zpráv a informací, včetně fotografií nejdůležitějších osob ve městě, tzv. celebrit. Při jejich čtení by nás proto nemělo rušit nic, co by odvádělo naši pozornost od toho, co mnozí autoři napsali, vyfotografovali a sestavili a co nám chtěli sdělit. Měli bychom, sklánějíce se nad textem článku či komentáře, mít pocit pohody. Vždyť o to jde.

Někdy jsem se zmínil, že jsem přestal mít přehled, kdy ON vycházejí. Takže jejich třetí číslo ze dne 10.2.2017 jsem si zakoupil s týdenním zpožděním a proto (zase) reaguji pozadu. Ale jako vždy, byl jsem zvědavý (to mne bavit nepřestalo), co se dozvím.

Hned titulní strana mne nabudila a proto jsem se tomuto číslu věnoval možná o něco detailněji, než jsem si myslel, že se věnovat budu.

titulní strana ON

Myslím, že není třeba vysvětlovat, že mi nejde o samotnou ptačí chřipku.

Uvnitř novin, kromě užitečných informací (Klein, R.Hájek), najdeme opětovnou sebechválu SMO týkající se tepla a překvapivě (pro mne) barevnou dvoustranu plnou fotografií autorství Nataši Cibulkové, nazvanou Obyvatelé partnerského města Crikvenica se umí bavit … Záběry pocházejí zřejmě z jiného ročního období, než je zima, ale proč je - do novin v únoru - z ničeho nic nedat, že?

Pozn.:Jako obvykle, i toto vydání novin se každému bude líbi a nikdo si stěžovat nebude. Nebudu si stěžovat ani já. I když bych raději dal přednost dalšímu povídání Dědka, než těm nic neříkajícím fotkám. Samozřejmě jde o vlezdoprd....... přátelům, kteří byli na plese v Orlové.

Tajemník by si mohl vyřídit s podřízenou šéfredaktorkou ON opakování chybné grafiky na str.11, ale jde o standart, kterého absence by udělal z novin nezajímavý plátek, za který dát 5 Kč je přepych, ale to nelze samozřejmě po něm chtít:

11. stránka

Nejen on, ale všichni, kdo by mohli zvednout ruku, ví, že kvalita černobílých (vlastně šedivých) fotografií činí noviny odpudivé. Ale vždyť o nic nejde, stěžuje si někdo? Editor L.Cibulka by s lepší kvalitou prodělal kalhoty.

Ale abych nezůstal jen u nejapného popichování, tak přidám ještě něco navíc.

Právě na Orlovských novinách je vidět, že nadějná (do kdy?) ředitelka Domu kultury Bára Herdová se vůbec nestará o svou budoucnost. Nenamáhá se totiž, aby JEJÍ práce přinesla efekt. Rok s rokem se sejde a bude se hodnotit, kolik že to peněz Bára městu přinesla. A tady se ukáže, jaká je to chyba, nechat si Cibulkovou zveřejňovat programy Domu kultury a hlavně kina miniaturním písmem. Cibulková samozřejmě chce zveřejňovat především krimi zprávy a společenské zajímavosti (ty jsou čtenáři přímo hltané).

program kina

Program kina O je pro většinu těch, co si ON koupí, nečitelný. A neplatí to jen pro starší věkem osoby. Je tedy uváděn zbytečně a zabírá místo. Spravit by to mohla jednorázová investice: nákup zvětšovacích lup. Jeden kus se dá pořídit za cenu kolem 100 Kč. Noviny jsou dotované, takže by se to nepoznalo.

Noviny, které provozují orlovské "foxes" (angl. lišky), se nezmění, ani kdyby trakaře z nebe padaly. Ani nová politická garnitura nic nezmění. Proto "poradci" poraďte slečně Herdové, jak se má bránit, protože její místo bude dříve nebo později na prodej. Ono totiž opravdu přijde soudný den, a na základě mizerných čísel (tržeb), Jenčmionková zvedne meč a dosadí do kulturáku svého koně. Po vyhození Kapiasové bylo třeba díru účelově zalepit, ovšem příště už to bude sofistikovanější (promyšlenější).

Ale nemalujme čerta na zeď. Třeba nebudu mít (s tím svým štvaním) pravdu.
Článek byl přečten 515×, komentářů (5) nových (5)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik