Náhradní banner

Nezkorumpovaným a odvážným orlovským zastupitelům!

15. 2. 2017;

V pondělí 20.2.2017 se koná schůze zastupitelstva, na programu opět bude bod Informace o odstraňování nedostatků dle forenzního auditu SMO. Materiály viz zde.

Zástupci orlovské oligarchie, v čele s Klčem, předsedou představenstva SMO, členem Rady města, soukromým bankéřem, prodavačem komínů, nesdělili doposud pravdu, kolik je stály soudní spory s bývalým představenstvem. Zřejmě ale nikoho nezajímá, jak jsou peníze městské akciovky vyhazovány do vzduchu.

Mne to samozřejmě zajímá, takže jsem se obrátil na SMO s žádostí o poskytnutí informace o odměnách (finančních částkách), které byly vyplaceny Mgr. Siostrzonkovi za zastupování SMO, m.a.s. Orlová, při soudních jednáních, včetně sepsaní žalob a jiných přípravných pracích apod. O která soudní jednání jde jsem uvedl a dále jsem žádal sdělení, jaké náklady byly vynaložené na vypracování znaleckého posudku PAS ke smlouvě o prodeji nemovitosti MeteorCar. Jak bývá zvykem, SMO mi, místo požadované informace, poslalo toto:
Pozn.: SMO nevyužívá možnost korespondence přes datovou schránku, ale "otravuje" klasickou dodejkou za 53 Kč (výdaj na straně SMO), kdy - pokud bych nebyl doma, tak musím zajít na poštu. Ředitel Vaněk je asi přesvědčen, že když nepodepíšu převzetí, tak by mi písemnost nebyla předána, anebo mi takto úmyslně znepřijemňuje život.

Přiznám se, že s nějakým poplatkem jsem počítal, ale ne s takovým. Požadované dokumenty jsem označil přesně a konkrétně, takže čas jejich vyhledáváním se neměl počítat, protože používaným v SMO softwarem lze okamžitě zjistit, kde jsou. Uvedená délka vyhledávání (celkem 3,5 hod) je vysoce přemrštěna. Oba dva pracovníci, kteří vyhledávali, jsou tak erudováni, že vše mají v malíčku a maximálně během půlhodiny všechno měli hotové. Jejich jména jsem začernil, aby nepadl na ně stín podezření, ale z vlastní zkušenosti vím, že "umí" a nepotřebují tolik času, jaký je ve "výpočtu" uveden. Zkuste si porovnat, kolik vám trvá vyhledání nějakého souboru ve vašem počítači, přičemž SMO používá profesionální program. Najít příslušný šanon, kde je vše pohromadě, je dílem okamžiku. Kino OKO.
Jestliže vyhledávání opravdu trvalo tak dlouho, tak je v archivování dokumentů dost velký nepořádek a pracovníci povolili.

Naprosto nestandardní je cena 120 Kč za čtvrthodiny vyhledávání ( Sazebník SMO).

Lehce lze zjistit porovnáním v celé republice, že jde o cenu vysoce přemrštěnou. V sazebníku města se dočteme, že "mimořádně rozsáhlým vyhledáváním informací se rozumí jejich vyhledávání jedním pracovníkem po dobu delší než 3 hodiny, nebo jejich vyhledávání více pracovníky v úhrnné době delší než 4 hodiny". Přitom sazba je 220,- Kč za hodinu (SMO má 480 Kč).

K tomu, co SMO chce zaplatit, se odvolávat nebudu, neboť rozhodovalo by představenstvo, kterého je Vaněk členem, akorát podepsal by se Klčo nebo Kratochvíl. Kocourkov.

A nyní tedy k věci: Obracím se tímto na "někoho" ze zastupitelů, aby o tuto informaci (kolik SMO stál Siostrzonek) požádal. Odpověď musí obdržet a nebude za ní nic platit.

Předem děkuji.
Článek byl přečten 764×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik