Náhradní banner

Talentovaný hlupák nebo neuznaný genius Galia

3. 2. 2017;

Vedoucí strážník Orlové (chápej ředitel Městské policie), člen městské Rady, předseda Komise pro prevenci kriminality, protidrogovou problematiku a ostatní sociálně patologické jevy, pravděpodobně i člen výboru orlovské organizace ČSSD se zapsal do dějin Orlové v roce 2016 tím, že připravil, provedl a vyhodnotil testování žáků základních škol na návykové látky. Za tento počin, byl v Orlové i za jejími hranicemi oslavován jak se patří, ale do konce století se díky němu bude o Orlové mluvit, psát, smýšlet, jako o lokalitě, která se vyrovná těm nejhorším.

Díky němu Orlová celostátně získala nálepku hlavního drogového města pervitinu v Česku. Po téměř roce se na to nezapomíná:odkaz

Redaktorka, která článek napsala, se sice trochu potácí v místopise i v tom, že testy nebyly na středních školách, ale v celku popsala Orlovou věrohodně. Nejhorší potupou však je, že si nepohovořila s mediálně zdatným původcem odhalení tohoto zla. Asi si zjistila, že by narazila: Galia je kámen na kosu. Pevný a neprůstřelný. To, co našemu městu provedl se jmenuje praní špinavého prádla na veřejnosti.

Je nyní na čase položit si otázku: kdo je Galia ?

Ten, kterému bylo dovoleno, aby místo starání se o veřejný pořádek začal dělat výzkumy.
Ten, který zastupuje občany Orlové a hrdý na své schopnosti zapomněl na nepsaná pravidla loajality k vlastní obci a střelil se do vlastní nohy.
Ten, který radil, aby se i ostatní obce a města znemožnily.

Galia je v podstatě něčím sympatický (pokud ovšem nemá na sobě uniformu).
Zaslouží si ale za to, co udělal, obdiv a uznání?

Nebo je ta otázka pro vás zbytečná, protože ho bez složitého přemýšlení považujete za velkého muže a vizionáře, který v Orlové vymýtí zlo (drogy, zloděje, kriminálníky)?

Je dost pravděpodobné, že každý si odpoví trochu jinak. Nesporně Galia patří mezi lidi, kteří mají talent a schopnosti budovat něco nového, realizovat nápady, řídit ostatní a v důsledku i vydělat velké peníze (pokutami mj.).

Ve směru k drogám se Galia ukázal jako člověk s velkou mírou bezohlednosti, posedlosti a sobeckosti. Proto se mu povedlo to, co na dlouhou dobu bude nad Orlovou viset: JE TO ŠPATNÉ MĚSTO.

Galia nepochopí a nepřizná, že udělal něco špatného. Podle mne by se ho město mělo zbavit, protože ten člověk ze svých dalších záměrů (kdovíjakých) nesleví. Bohužel jeho odvolání neprojde. Možná by ale mohl postoupit výše, kdyby vyhrál nějaké výběrové řízení.
Článek byl přečten 716×, komentářů (23) nových (23)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik