Náhradní banner

Pochopit snažím se, tu naši bafuňářku

27. 1. 2017;

Místostarostka Petra Jenčmionková čas od času dokáže poněkud zaskočit intelektuálně brizantními výroky. Mezi vrcholné počiny, v úsilí přinutit gramotnou část občanů Orlové k její adoraci, lze započítat nedávné sdělení, kdy se "svěřila", jak na tom je město dobře, co se týče financí. Zřejmě tušíte, že chci zase něco zkritizovat.

Obecně vzato - než přejdu k jádru pudla - není možné, aby zastupitelé, potažmo zastupitelští "předáci" (radní) dělali vše špatně. Jsou totiž věci, které vlastně ani pokazit - obvykle - nemohou (pokud se však zaseknou, tak to samozřejmě svedou). Město totiž funguje nikoliv jejich zásluhou, ale především díky úředníkům a dalším zaměstnancům (uklízečkám, šoférům, informatikům, sekretářkám, podatelně atd.). Ti všichni mají za sebou kruté (v některých případech) zkoušky, testy, kontroly (tedy všeobecnou tzv. buzeraci), hrozí jim vyhazov (i když nic neprovedou) a musí se usmívat i když jsou zlostí (oprávněně) bez sebe.

Politici takovými testy neprošli. Stačilo jim, aby přemluvili nějaké uzenářství, které jim poskytlo klobásy a tlačenku s cibulí a pak absolvovali odpoledne s občany. Vyzbrojeni takovým výučním listem teď chodí do zasedačky na městském úřadě, odkud regulují a spravují město. Děje se to v souladu (bohužel) s demokratickým režimem: někteří politici totiž mají místo rozumu jenom moc, kterou nabrali z těch klobás (nebo bramboráků).

pozn.: Jejich úkolem je pečovat o všestranný rozvoj svého území a o potřeby svých občanů; při plnění těchto úkolů mají chránit též veřejný zájem.

Jsou však věci, které kazí (např. zrovna radní), protože nejsou dost chytří. A nejde vůbec o komplikované věci spojené s nutností ovládat nějaký obor a mít na to jiný než ten umaštěný papír.

Paní místostarostka chvályhodně informovala na facebooku hnutí ANO o tom, že rok 2016 byl pro Orlovou finančně velmi dobrý a vznikl přebytek 40 mil. Kč. Vyjmenovala důvody, které k tomu vedly a předložila plány, co se s penězi stane.To je v pořádku. Jenomže Jenčmionková během své dvouleté politické kariéry bohužel nevyužila nabízených se možností jak se stát skvělou mystifikátorkou a místo chytré političky se stala (dle mého názoru) profesionální "kecalkou". Není to první případ, kdy za přívalem slov se schovává její poněkud primitivní pojetí světa.

V jejím prohlášení (viz výše), plným vzletných slov a nadšení, je i zjevný nesoulad mezi tvrzením, že se "podařilo" snížit cenu tepla a skutečností, že to není pravda. Snížení ceny tepla v roce 2016, které Jenčmionková považuje za hotové, je ještě ve hvězdách. Dojde k němu, možná. Teprve po vyúčtování roku 2016. A SMO přijde na tržbách ne o statisíce, ale o milióny. Což nevadí, stejně za jiné činnosti, které SMO vykonává, platí město.

* Výsledná cena bude známa až po konečném vyhodnocení celého roku, podle všeho však už pro rok 2016 bude dosaženo jejího snížení viz důkaz č.1
* SMO dodává teplo pro tisíce domácností v Orlové. Předběžně kalkulovaná cena pro rok 2016 je včetně DPH na úrovni 634,5 Kč za GJ. Výsledná cena bude známa až po konečném vyhodnocení celého roku, podle všeho však bude dosaženo jejího snížení viz důkaz č.2

Buď takové věci pochopit místostarostka nedokáže, anebo jde o účelovou dezinformaci. Jsem pro první možnost. Jenčmionková si z nějakého důvodů totiž myslí, že většina lidí je padlých na hlavu.

pozn.: Na silnicích, cestách, chodnících přibývají výtluky a na přechodech od Hypernovy k Prioru a k poště (semafory) se objevily hrby - vše způsobil tuhý mráz. Doufejme, že peníze, o kterých Jenčmionková mluví, se použiji právě na opravu takových míst. A brzo.
Článek byl přečten 644×, komentářů (6) nových (6)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik