Náhradní banner

Orlovští BURANI

8. 1. 2017;

Tento text (jde samozřejmě o pomstu) vznikl jako intermezzo, které nakrátko přeruší hlavní zpravodajství k žalobám, které SMO prohrálo a způsobilo škodu občanům. Jde o veřejné peníze, které lidé z představenstva "vyhodili oknem". Jejich naduté chování hodnotím takto:

Zástupci SMO, zejména Klčo (Vaněk, když začne mluvit, tak už každý pozná, že jde o projev IV. kategorie - měřeno řečnickým umem) může svést některé politicky naivní osoby k tomu, že uvěří všemu, co ON řekne. Nemajíce přirozeného predátora, který by mu zatrhl tipec, se Klčo rozprostírá po celé Orlové jako rakovina. Přitom jeho řeč je v podstatě buransky neotesaná, jenomže takové křupanské vystupování se stalo zřejmě standardem ČSSD. Je vidět, to musím přiznat, obrovský rozdíl mezi nim a Galiou, který i když "pronásleduje" občany každého věku, tak je kultivovaným člověkem. Ale jak víme, Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.

Stejně tak, jak se Klčo i Vaněk etablovali na zastupitelstvu svými prázdnými řečmi, zdá se, že je následuje i Kratochvíl (podle toho, jak "přednášel" a pak na dotazy odpovídal). Spojuje je přesvědčení, že se jim nikdo neodváží postavit. Podceňují ostatní a myslí si, jak jsou dobří. Většinu jejich posluchačů tvoří úředníci, kteří z pochopitelných důvodů neřeknou, že "král je nahý", občané, kteří se z nějakých důvodů zasedání zastupitelstva zúčastní, politické šachy a oblbování nepostřehnou. A v podstatě je trapné někomu říct, když je v nějaké funkci, že je směšný.

Nicméně orlovské ČSSD nejde upřít, že svou "práci" - držet nad SMO svatozář - dělá (s pomocí koaličních hlupců) dokonale. Taktika Klča a spol. je neuvěřitelně jednoduchá (koresponduje s jeho neomaleností), až se skoro začínám stydět na to pořád upozorňovat. A bezvadně funguje. Jedinou záchranu vidím v Jenčmionkové, které - doufám - konečně dojde, že je páté kolo u vozu. Zatím se chudák soustřeďuje na to, aby byla vidět a slyšet. Jestli přestane pěstovat své ego, je snad schopná vymyslet vlastní plán, jak se zabezpečit. Mohla by myslet na to, že je možné, že za dva roky bude klepat na dveře úřadu práce.

Špičkám ČSSD se daří těžit ze svého postavení, kdy ovládají ostatní tak mocně, že ti se nezmohou na nic jiného, než obdivně souhlasit s kdejakou koninou, kterou SMO vymyslí. I zde je vidět, jak je další člen hnutí ANO, poslanec Hájek, slabý.

Orlovští občané jsou zjevně schopni odpustit dnešní koalici cokoliv. Ta má jednoduše štěstí: úroveň politického vědomí většiny orlovských voličů je nulová a není vidět nějakou změnu.

Než přijde vhodná doba, připomeňme některé událostí spojené s ČSSD, možná dnešní mladší občané o tom vůbec nic neví:

V únoru 1996 zavinil nehodu u obce Orlová-Lutyně na Karvinsku Jaromír Kuča (ČSSD). Z místa nehody ujel, aniž poskytl první pomoc zraněné řidičce. V říjnu 1996 byl odsouzen k jednomu roku odnětí svobody s podmíněným odkladem na dva roky a k zákazu řízení motorových vozidel na dobu tří let. Kučův syn navíc tehdy pracoval pro ostravskou firmu Tchas, která získávala stavební zakázky mimo jiné od Českých drah. "Někde dělat musí," říkl k tomu Kuča otec,který byl poradcem jak expremiéra Miloše Zemana, tak později odvolaného ředitele Českých drah Dalibora Zeleného. Po nástupu ČSSD k moci získal Tchas na koridorech, jako jediná firma mimo KPM Consult, několik kontraktů v hodnotě více než tři miliardy.firma Pro upřesnění: "mladý Kuča" působil ve vedení Tchasu.

Také je možné si osvěžit paměť, co dělaly v roce 2012 dnešní adorátorky ČSSD z hnutí Volím Orlovou.

Říká se, že "boží mlýny melou pomalu, ale jistě". Někdo se opovážil a naznačil mi, že by bylo dobré odkrýt spojitost nynějšího starosty s několik let starou kauzou "vožení" kalů do Polska. Nemusí být vše zapomenuto. Stačí někdy málo.

No a čekáme na soud někdejšího Budhy ČSSD, pana magistra orlovského školství, Adamuse.

A neumím si představit, že by na současné představenstvo a členy akcionáře, někdo v budoucnu nepodal trestní oznámení. Dnes se cítí neohrožení, ale známe to: historie se ráda opakuje.
Článek byl přečten 791×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik