Náhradní banner

Na to se napijem! Novoročně-poSilvestrovské překvapení

2. 1. 2017;

Řada kritických připomínek, které směřovaly z některých stran (světových) na vedení města zmizí v roce 2017 jako led na rybníku u Koliby. Po dvouletém působení nových lidí ve vedení města dochází k přelomovým změnám. Určitě se ptáte, jak je to možné?


Kometa ukazuje na Orlovou

Zasloužila se o to především nejkrásnější zastupitelka Orlové (ty ostatní mi prominou). V jejím případě neplatí to staré známé, ale nepravdivé rčení, že pěkné holky jsou hloupé a zlé obludy (vnitřně). Petra není jen krásná tělesně, ale je to charakterní a inteligentní mladá žena. Svými schopnostmi si vybojovala místo, které ji v politice právem patří!
Zatímco se aktivistka hnutí ANO místostarostka Petra Jenčmionková rozdávala, kde mohla, aby byla blíže obyčejnému lidu, ostatní vrcholní orlovští politici, hlavně z ČSSD, zůstali na svých tradičních mediálních pozicích: ve vitríně.
Jenčmionková např. správně pochopila, co znamená být na facebooku a v médiích (byť jenom orlovských). Je mimořádným přínosem a určitým způsobem i léčbou psychických deviantů, kteří by ji nejraději viděli svíjet se v prachu na podlaze. Škoda, že nově vzniknuvši Internetové Televizní Vysílání Orlová je tak nekvalitní, že nedá vyniknout fotogenickému zjevu místostarostky. Ale představa, že místo pohledné třicátnice k nám o rozpočtu bude promlouvat nějaká stará a obtloustlá bába, je hrozná. Petro DĚKUJEME!

Rada města řeže SMO

Jediný akcionář SMO, rada města, konečně učinila kroky ke změnám v této městské společnosti. Rozhodla, že v SMO bude obměněno současné představenstvo. Doposud členy jmenovala rada přímo, ti noví vzejdou z výběrového řízení, které už je připraveno. „Výběrové řízení na pozice členů představenstva Služby města Orlové, m.a.s. schválila mimořádná rada v sobotu 31.12.2016" sdělil naší redakci důvěryhodný informátor. Vedení města chce tímto krokem umožnit i jiným zájemcům, než politikům, o tyto pozice se ucházet. Klíčová bude především odbornost a manažerské schopnosti. „Očekáváme, že nové představenstvo předloží jasnou a konkrétní koncepci směřování společnosti v příštím období" zaznělo z rady. Radujme se, řízení této městské společnosti se ujmou konečně odborníci! Doposud, jak víme, to byli politici a to politici nikoliv bezvýznamní. Zajímalo nás, jak se členové městské rady, ve které jsou dva z vedení společnosti k tomuto rozhodnutí postavili.

K:
Já sám jsem tuto změnu vlastně navrhl. Nešlo o to, že to někdo pořád kritizoval, ale chci se soustředit v budoucnu na svůj osobní rozvoj. Mým cílem je se stát starostou a nepotřebuji, abych byl kritizován za střet zájmu, i když by o žáden nešlo. Na SMO nezapomenu, prosadím, že budu ve výběrové komisi, která nabídne radě, koho do SMO dosadit. Pohlídám si, aby se tam dostal někdo, kdo pak vybere za dodavatele komínů k plynovým kotelnám moji firmu Komíny Bokra. V ČSSD jsem dlouho, dělal jsem "nosiče vody" (pokladníka). Zjistil jsem, že se hodím na to, abych to v Orlové dotáhl někam výš. O peníze se starat nemusím - mám několik firem, z kterých mi teče proud peněz, v tom pobočku banky, několik domů, několik aut. Není třeba se obávat, že bych např. v budoucnu "kradl" veřejné prostředky. To, co beru v SMO a za členství v Radě města, je na víkendové přilepšení.
S:
Všimněte si, že asi jako jeden z mála Orlováků (možná jsem jediný) jsem uveden ve Wikipedii (v ní není ani náš "orlovský" poslanec). Udělal jsem pro orlovské občany v místní politice hodně dobrých věcí a ne, že bych nezvládl ještě i další povinnosti. Zjistil jsem však, že mi někteří bratři závidí moje postavení, odměny, možnost schvalovat rozvoj SMO. Budu se snažit, jako člen akcionáře, aby na moje místo byl vybrán podobně schopný odborník - nepolitik, nejlépe někdo z mé rodiny. Jako senior naší církve, budu nadále šířit náš vliv prostřednictvím rady.

O stanovisko jsme požádali také i ostatní dva členy představenstva.

V:
Budu dost stručný. Funkci ředitele SMO předám nástupci, kterým se stane Ing. P.T. Tedy doufám, že ho příští představenstvo vybere. Je to člověk, kterému jsem důvěřoval a dal volnou ruku, a jak sami víte, vykonal obrovské množství práce nejen pro společnost, ale i pro celé město. Pochopitelně z představenstva odejdu. Co se týče zaměstnání, asi si začnu vyřizovat předčasný důchod.
K:
Práce v představenstvu se mi zalíbila a v podstatě bych ve funkci mohl zůstat - jsem odborník. Uvědomuji si ale, že nastoupený trend není možné nějakým způsobem měnit. Jsem k dispozici mým kolegům z hnutí ANO, ačkoliv na ty peníze (odměny) jsem si zvykl.

Blýská se na lepší časy

Bude vhodné připomenout některé poslední dobré skutky rady, protože v nich rada bude pokračovat.
Vzpomeňme namátkou: vybrání SMO pro odtahování aut, občasné zvednutí závor na parkovištích, 100.000 na MISS nebo šetření na důchodcích, aby nemohli mít slevu v kině a zabránění výstavbě přírodního koupaliště.
Některá dobra roku 2017 jsou již známá: měření rychlosti aut stabilními radary, pokutování za odpady u popelnic, vymýcení hudby techno.
Tato dobra jsou však jen malým přispěním do velké mozaiky toho všeho, co pro nás naši zástupci chtějí udělat. Specialisty, kteří se činností rady zabývají, čeká jedno z největších překvapení. Z dobře informovaných míst jsme se dozvěděli těžko uvěřitelné zprávy o tom, k čemu dojde.
Rada města totiž přistoupí k tomu, že bude zveřejňovat na internetu nikoliv jen výpisy z usnesení schůzí, ale přímo celé zápisy včetně důvodových zpráv. A to nejdůležitější je, že v zápisech bude jmenovitě uvedeno, jak který radní hlasoval!

V tomto okamžiku jsem se probudil a zjistil, že sice rok 2017 je, ale že to ostatní byl přelud.
Článek byl přečten 861×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik