Náhradní banner

Ještě o (malém) praseti

21. 11. 2016;

U příležitosti státního svátku, který připadl na 17. listopad, jsem byl mírně zvědavý, zda si občané v Orlové připomenou události, které se staly před 27 lety. Na ty, které se udály před 77 lety, kdy Němci zavřeli vysoké školy, si nevzpomíná už téměř nikdo.

Nedá mi to, abych se opakovaně nepodělil se svým názorem na počin orlovského Domu kultury v den tohoto státního svátku - Dne boje za svobodu a demokracii.
Opačným příkladem, než byla Orlová může být přístup v Krnově:Je jisté, že v Orlové k nějaké akci nikdo nevyzýval ani ji neorganizoval. Radu města to nenapadlo. Stálo by to peníze?
Jsou současní členové rady schopni takové situace pochopit? Je to pod prahem jejich vnímavosti?

Neomlouvá je nic, a už vůbec ne věk, na který by se někteří mohli vymlouvat (ale jen tak pod stolem).
Galia narozen 1974 (měl v té době 15 let), Hrdina 1962 (27), Jenčmionková 1983 (6), Kasaj 1959 (30), Klčo 1977 (12), Kuča 1970 (19), Paloncy 1967 (22), Ryšková 1965 (24), Szkandera 1960 (29).

Všichni jsou vystudovaní, někteří působí v ředitelské funkci základní školy (co ten Paloncy vlastně učí?), zakládají si na svém mocenském postavení, regulují život v Orlové. Nepřekvapuje takový postoj u buly Kasaje a nové Ryškové, ale co Szkandera? Ten si celý porevoluční život lebedí a nebýt této události, kdoví, kde by kázal, a jestli vůbec.

Pár měsíců potom, co radou jmenována ředitelka Kulturního domu nastoupila do funkce, vůbec nevadí, že ona ten den oslavuje prase. Kdo byl sponzorem té významné akce?

Inteligentním čtenářům:

Povídala kráva krávě: „Neruš, čtu si skripta právě!
Já jsem totiž chytrá kráva a studuji v Plzni práva.
Až tam přijdu čtyřikrát, budu dělat doktorát!“
Druhá kráva na to vece: "Doktorát - ten získáš lehce
ba i diplom dostaneš, ale krávou zůstaneš!“
(zdroj: internet)

Kdoví, jestli byla, na budovách města, vyvěšena státní vlajka.
Článek byl přečten 629×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik