Náhradní banner

AKCE, KTERÉ V ORLOVÉ (NE)BYLY

20. 11. 2016;

* V době oslav 17. listopadu měla obě orlovská "centrální parkoviště" závory nahoře. Byl to dárek města. Vzhledem k tomu, že jsem takovou věc nikde v médiích dopředu nezaregistroval (kancelář starosty mlčí) mám podezření, že vše, k prospěchu a radosti občanů (což se okamžitě projevilo zvýšeným počtem parkujících aut), zorganizoval vedoucí odboru dopravy. DĚKUJEME!!!

** Orlová se zařadila mezi města a obce, kde výročí 17.listopadu nic neznamená. Aspoň nikdo dopředu na nějaké akce spojené s připomenutím historické události nezval. Obvykle všude je přeplněno pozvánkami na akce, které se v Orlové pořádají, tentokrát jen pusto a mlčení. Jedinou institucí, která v tento den něco pořádala, byl Dům kultury, který ovšem griloval prase bez souvislosti s dějinami.

Přes víkend se konal v Orlové velký mezinárodní turnaj v badmintonu. Významná sportovní akce, o které se také mlčelo. Organizátora a ředitele turnaje, Ing.Tobolu, asi nemají Cibulkovi rádi (možná ale Cibulková měla prodloužený volný víkend a neměla čas něco psát).

*** V sobotu 19.11. se Orlová nezapojila ani do celosvětového dne oslav toalet. Mohla tak učinit příkladově - třeba to mohl být DEN OTEVŘENÝCH TOALET obecního úřadu.

Když už se to nestihlo, tak do budoucna, ve spolupráci s místním předákem Drozdíkem, dohlížejícím na znečištění v Orlové, mohla by Rada města, v působnosti jediného akcionáře SMO, m.a.s. na některý den nařídit SMO, aby uspořádalo ODSTRAŠUJÍCÍ den čištění míst, kde orlovští občané močí. Akce by byla podobná jiným propagačním činům, které vedení SMO pořádá a umí.

Takové zlidštění Orlové koncepce Zdravého města a MA21 zřejmě nezahrnuje, měl by se na to ale urychleně šéf Kuča (starosta) podívat. Mezi prioritní akce by pak mohla být naplánována večeře s majiteli orlovských restaurací a pivnic - za účelem projednání (někde) potřebné revitalizace "záchodků". Zorganizováním by byla pověřena místostarostka Petra Jenčmionková, která má zkušenosti (snídaně s podnikateli) a WC komisařem, který by podnikatele seznámil s potřebnou úrovní předmětných místností, by byl jmenován radní Petr Hrdina.

Aby nešlo jenom o nějaký výkřik do tmy, tak ze strany radních (zejména chlapů) by měla být vytipována nejznečištěnější místa, která by se stala součástí úklidové činnosti SMO, protože není nic příjemného nechávat se každý den něčím vysmraďovat. Rada by takový návrh lehce odsouhlasila (chlapů je 7, žen 2).

Zároveň by pak rada nařídila místostarostce Jenčmionkové, aby ta přikázala Cibulkové zavést e-mailovou adresu, na kterou budou moci Orlované upozornit na místa, kde se nejvíce močí. Tyto lokality by se měly pak čistit jednou denně (nejlépe časně ráno) a SMO by ze strany města obdržela zvláštní, několikamilionovou dotaci.

Všeobecně něco o toaletách zde.
Článek byl přečten 873×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik