Náhradní banner

Opravník mých omylů a omylů jiných a hodnocení (osob).

21. 11. 2013;

V článku Ze strachu blokují mé stránky jsem do jednoho pytle hodil všechny tři členy představenstva. Pan Mgr. Chlubna se ohradil, že on nic takového (zablokování čtení orlovin) nepodnikl. Tímto se mu omlouvám, protože jsem si myslel, že ví, co se na SMO děje. Samozřejmě, že si SMO může se svým internetem dělat co chce, obdobně, jako ostravský magistrát za peníze daňových poplatníků (slovníkem paní T.:z veřejných prostředků) může tolerovat soukromé emaily apod.

V článku O zveřejňování názorů jsem použil větu Jak to dopadne, lze si představit. (předposlední odstavec, poslední věta). Omlouvám se, že jsem takto předjímal něco, co nemusí být tak, jak si to představuji já.

----------------------------------

Mně nepřátelsky nakloněné osoby se často uchylují k tomu, že označí to, co napíšu, za útok proti nim, špinavost, vyřizování si soukromých účtů apod. Ačkoliv se dali na politiku nedospěli k tomu, že nejsou nedotknutelní.
Tady je vhodné uvést:

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že veřejní činitelé musejí snášet vyšší míru kritiky než soukromé osoby: "Hranice přijatelné kritiky jsou podle toho širší, pokud jde ve srovnání se soukromou osobou a politika. Na rozdíl od soukromé osoby se politik nevyhnutelně a vědomě otevírá podrobnému zkoumání svého každého slova a činu novináři i širokou veřejností, a musí proto projevovat otevřenější míru snášenlivosti." (Lingens v. Rakousko, Evropský soud pro lidská práva, 1986.)

Když ukážu prstem, jak to je, tak je nic jiného nenapadne, jenom se mne zbavit.
---------------------------------

Po včerejším jednání zastupitelstva „uděluji“ (samozřejmě virtuálně a se zdůrazněním, že to nejde nechat bez povšimnutí)

známku nedůvěry
předsedkyní Kontrolního výboru Mgr.Šertlerové, která neuměla zodpovědně a jasně vysvětlit, k čemu vlastně (na jednání obou výborů zastupitelstva, tedy kontrolního i finančního) došlo. Ani potom, když vystoupil JUDr. Luka, který označil jednání výborů za výsledek "politické objednávky", a cílem bylo, aby byl "uštván".
Zarážející je, že Šertlerové to nikdo nebyl schopen veřejně vytknout, zřejmě proto, že „hraje“ na obě strany a je „potřebná“ i těm, i těm.

odznak Malého Žvanila
předsedovi Finančního výboru Jurčekovi, který „plácal nesmysly, až to bolelo". Na kulatém stole jsem se ho zeptal, jestli mluví svahilštinou. Předpokládám, že jsem nebyl sám, který jeho proud slov nepochopil.

Poznámka malým písmem:
Zcela dobře si uvědomuji, jaká mne čeká odplata. Test na velikost charakteru zahájen.
Článek byl přečten 1625×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik