Náhradní banner

Ten den, ten se té ženské vydařil

30. 10. 2013;

Krásné podzimní ráno dalo tušit, že takový bude i celý den. Vzbudila se brzo, nedočkavě si připravila potřebné věci a podívala se do zrcadla: ano, dnes mi to bude obzvlášť slušet. A co teprve potom, když uslyší můj hlas. Na chvíli, která měla dnes přijít, se připravovala již dlouho, důkladně a těšila se.
Vystrojila se tak, aby její postava nevypadala tlustě, i když faldy na břiše se nedaly úplně skrýt. Dala si záležet, aby oční linky co nejvíce zdůraznily její pronikavě-ledový pohled.
Zamykala dveře svého RD, na který splácí hypotéku, s pocitem naprosté jistoty, co se stane. Vždyť udělala vše k vítězství, které dnes dovrší její snahu. Nastartovala své oranžové SÚV a plynovým pedálem kontrolovala otáčky motoru. Hladina jejího epinefrinu stoupala. Na útok byla připravena dokonale.
Tribunál, který má potvrdit její návrh je připraven. Okamžik, na který žena čeká, je tady. Z jejích nafouklých rtů vypadávají slova obžaloby, která by muži, kdyby byl přítomen, propálila ušní bubínky a vnikla až do morku kostí. Obtloustlý amatérský tenista, uznale pokyvuje vyholenou hlavou, načervenalé masité laloky na bradě a krku mu poskakují v rytmu vystřelujících slov a jakoby dávaly ženě souhlas k dalším salvám.
Rozhodcovský dvůr vynáší očekávaný ortel. Tyrkysová halenka (s podivnými volánky) se dme pýchou. Vyhrála jsem!
Povislé břicho příležitostného tenisty skrývá stůl, takže není vidět jak se nafouklo, na jeho tváři se ale usadil spokojený škleb.
Venku je pěkný sluneční den. Pootevřeným oknem do místností doléhají zvuky projíždějících aut i křik dětí.
Lepkavé prsty žalobkyně vesele poskakují po displeji mobilního telefonu. Volá svému muži. Hruď se ji dme pýchou. Její touha ponížit se splnila.
Majitel laloků se zastavuje u skupinek diskutujících a žoviálně dává najevo svou dobrou náladu. Je spokojen. Mistrně připravený scénář se odvíjel podle jeho představ. Konečně dospěl k vyvrcholení.

Muž, kterému má být odebrána jeho vážnost a čest dostane chuť obejít s korunou oranžové auto. Nápadu se však rychle vzdá.
Vždyť je tak pěkný slunečný den.
Článek byl přečten 1674×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik