Náhradní banner

Z 16. zastupitelstva (boj pokračuje)

21. 2. 2013;

Hned v úvodu oznamuji, že na jednání 20.2.2013 jsem nebyl a tak místo toho, co na zastupitelstvu BYLO bude CO NEBYLO. Vzhledem k tomu, že moje absence neprošla nepovšimnutě, tak vysvětluji, že je spojena s náhodným SKI pádem , kterým jsem si přivodil nepříjemné stavy bolesti a nepohyblivosti, naštěstí však žádnou zlomeninu. Těm, kteří mi již stačili připomenout podívat se do občanky (a doporučili věnovat čas raději některým jiným činnostem) oponuji, že lyžuji i ještě teď obstojně!!!!!
Upozornění: Vše, co zde, je z doslechu, žádné přímé a osobní svědectví, takže záruka, že to tak bylo, žádná. Reklamace není možná. Všechno může být jinak.
Minulý týden, který byl zde ve znamení jarních prázdnin jsem trávil čas (s vnučkami) v Rakousku. Tam se mi donesla informace, že můj soused, p. Přívara, který doposud, několik let, v létě i v zimě, pilně vypouštěl tmavý a smradlavý dým z komína a na kterého jsme podali oznámení o obtěžování kouřem, přijde na zastupitelstvo a sdělí přítomným, jaký já to jsem a že podává na mně hned několik trestních oznámení, mj. za to, že jsem „ho“ filmoval a za to, že jsem nařkl pracovnici úřadu, která „jeho“ kouř měřila, z korupce.
Nakonec, mocný v kramflecích, „solidní“ pan Přívara na zastupitelstvu nevystoupil. Ti, co tam byli, přišli o pikantní detaily z mého života, neboť p. Přívara o naši familiji ví vše a chtěl se o to podělit.
Vrtalo mi hlavou, jak je možné, že člověk, o kterém jsem měl představu, že možná ani neví, co zastupitelstvo je, se odhodlá k veřejnému vystoupení (a to ještě v situaci, kdy je stavu, který stížnost popisovala, jasně VINEN). Chápal jsem, podle toho jak se projevoval v (mnou nechtěném) rozhovoru na ulici, že patří mezi ty, kteří mají buď nulovou schopnost sebereflexe, anebo maximální sebevědomí spojené s arogantním pocitem: já jsem všemocný a neporazitelný. Pak jsem na to přišel.
Zřejmě se stalo to, o čem jsem se v článku Pes na koze je! zmínil: do věci se asi vložil Orlovák. Jenže ne tak, jak by to teoreticky mělo být, ale opačně: Lapšanský nabídl ničiteli životního prostředí Přívarovi pomocnou ruku! Proč, je, zorientovaným, určitě jasné – byla tu příležitost dát mi co proto a tomu nešlo odolat. Že z Přívary udělá pitomce mu samozřejmě nevadilo, jenže některé věci nedomyslel do konce.
Přívara se na zastupitelstvu objevil a chystal se přihlášku do diskuse podat. Pak ale zřejmě liška podšitá alias veverka Lapšanský mu na poslední chvíli poradil nevystupovat. Za náhlou změnou plánu – zaplnit jednací sál kouřem nenávisti ke mně – nehledejme nějakou náhodu nebo prozření, ale výsledek cílené domluvy někoho, kdo Lapšanskému osvětlil, že takto raději ne. Jméno toho „někoho“ v pozadí znám i okolností, které ho vedly k tomu, aby tuto „akci“ pomohl zastavit.
Proč ale vůbec o tom tolik povyku.
Chování Přívary (nejen kouř) vyvolalo trauma u mladých slušných lidí, bránících svoje dětí před vdechováním škodlivých zplodin. Nepředpokládali, čeho všeho je tento člověk schopen. Podání stížností bylo tím posledním možným pokusem, jak napravit vadný stav.
Nevystoupení Přívary jemu samotnému paradoxně pomohlo, neboť v opačném případě by se naprosto znemožnil a to i bez toho, aby se vyslechly argumenty protistrany. Škoda, že nezazněla věta, kterou jsem od něho uslyšel: stěžujete si na kouř, ale v podstatě jde o to, že mi závidíte.
Výsledek šetření Městského úřadu není ještě znám, ale z komína Přívary se (prozatím) ten hnusný kouř již nevalí. Údajně „špatné“ uhlí bylo spáleno a přes léto bude starý kotel vyměněn za nový.
Děkuji všem těm, kteří se o případ zajímají (a nemuseli ani reagovat) a byli s námi.
Na snímku lze "nevidět" kouř z rakouského komína.
Článek byl přečten 2354×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik