Náhradní banner

Jejich heslo je: Proplivejme se do politiky aneb Happy Go Lucky

25. 10. 2012;

Po nádherných podzimních dnech se přihnaly chmury. Na nebi i v mysli. Blíží se totiž další jednání zastupitelstva. A s ním přichází i kocourkov v podání některých aktivistů. Ti pokaždé udělají z jednání pořádný blivajz. Ve skutečnosti, si myslím, jsou to čerti převlečení za lidi. Zase nám to spočítají. Dozvíme se mnoho věcí, převážně to bude o tom, že všechno děláme špatně (my, tj. ti, kteří nejsou ONI). Pobavit několik občanů, na zastupitelstva dobrovolně chodících, se jim ale už nedaří jako dříve. Tajtrlíkování, kterého se dopouštějí, se totiž stalo obehraným trikem, který již nikoho nezaujme. Trapné situace, které jejich výstupy doprovázejí, svádějí spíše k politování. Aplaus se nedostavuje.

A tak mě napadlo, že bych jim mohl poskytnout odbornou pomoc v jejich honbě za úspěchem, kariérou a ziskem moci.

V Orlové existují dvě skupiny organizovaných občanů a ti chtějí v sobě najít ještě více síly a odhodlání realizovat vlastní sny a životní cíle. Tyto cíle, podle toho, co dělají a jak se hodně snaží, jsou pravděpodobně zhmotněné v kancelářských židlích prvního patra budovy č.796, ulice Osvobození (polopaticky: chtěli by na nich sedět).
A tady je několik dobře míněných rad jak toho dosáhnout.

1) Vymlouvejte se. Pořád a stále.
Pokud vás někdo z něčeho obviní, vymlouvejte se. Díky výmluvám nemusíte v určitých situacích nic dělat. Díky výmluvám nemusíte nic riskovat, nemusíte se bát neúspěchu. Ale buďte ve výmluvách kreativní. Vymlouvejte se na druhé. Vymlouvejte se, jak nejčastěji to jenom jde. Hledejte důkazy, které vaše výmluvy podpoří, a zavrhujte důkazy, které by mohly podpořit opak. Mozek infikujte myšlenkou, že tohle a tamto nejde. Funguje to. Mozek bude vašim nejlepším kamarádem a bude vás neustále podporovat a dokazovat vám, že máte pravdu.
2) Vytvářejte negativismus. Co nejvíce a co nejčastěji.
Je třeba vytvářet a šířit nová a nová střediska negativismu. Lidem ve svém okolí vysvětlujte, jak je vše špatné a jak nic nejde. Vysvětlujte to i lidem na celém světě na svých internetových stránkách. Zakládejte negativní diskuze na internetu. Podněcujte negativní diskuze všude, kde se ocitnete. Vyžívejte se v negativních diskuzích na vinobraních a členských schůzích. Tvořte si kolem sebe co nejvíce negativistických center všude, kde to jenom jde. Snažte se pro svůj negativismus strhnout i ostatní. Jak krásný budete mít pak život. Čím více jich kolem sebe budete mít, tím lépe se vám zaručeně bude žít. Tím více budete mít rádi svůj život a vážit si sebe samých. Přilévejte negativizmus do středisek negativismu každý den. Dokazujte lidem kolem sebe, že máte pravdu. Protože dokazování vaší pravdy druhým vás více a více bude ubezpečovat o vašem správném postupu. Dokazování vaší negativní pravdy bude váš aktuální styl posilovat a dávat vám více a více přesně toho, co chcete: negativismu. Přeci se nesnížíte k něčemu tak plytkému, jako je pozitivní myšlení. Máte na víc. Jste nádherný zdroj sálající negativní energii do širokého okolí, je to tak úžasné pro další úspěch. Nic neměňte. Máte pravdu, pozitivní myšlení je pro chudáky.
3) Stěžujte si. Co jen to jde.
Stěžujte si na všechno kolem sebe. Vyberte si cokoliv, co navrhl a chce uskutečnit někdo jiný. Jen vaše skvělé myšlenky musí být vyslyšeny. Stěžujte si, jak to máte těžké. Stěžujte si na svého kolegu zastupitele, úřad, starostu, městskou společnost. Stěžujte si na tento článek. Posílejte stížnosti na ministerstva, krajské úřady a všelijaké další instituce. Určitě máte pravdu. Když ne, tak si stěžujte na toho, kdo vás nevyslyšel.
4) Odsuzujte úspěšné. Hledejte na nich chyby.
Pomlouvejte. Pomlouvejte naprosto každého, kdo je v nějakém dobrém postavení. I když je jenom trochu lepší, než to, ve kterém jste vy. Pomlouvejte každého, kdo není ochoten sdílet vaší pravdu. Na úspěšnějších než vy hledejte zásadně chyby. Hledejte důvody, že jejich úspěch je nezasloužený, že jde o podvod nebo náhodu. Jinak přeci úspěchu dosáhnout nejde. Buďte na úspěšnější lidi naštvaní. Nepřejte jim nic dobrého. Funguje to. Je to mnohem lepší, než si z nich brát inspiraci a příklad. To nemůžete. Ještě by vyšlo najevo, že jste neúspěšní jen díky vlastní neschopnosti a pohodlnosti. To nesmíte dopustit. Braňte neúspěšné lidí a společně odsuzujte úspěšné. Nic jiného si nezaslouží. Mají všechno - a vy pořád nic.
5) Vyhledávejte co nejvíce lidi, kteří splňují předešlé body. Dělejte si z nich nejlepší přátele.
Hledejte v internetových diskuzích, na kterých si lidé vylévají své negativní frustrace a zapojte se do nich. Nenechte si ujít žádnou příležitost. Vyhledávejte podobné lidi i ve svém okolí. Mějte rádi neúspěšné lidi, takové, kteří umí jenom prezentovat vlastní neschopnost. Dělejte si z nich nejlepší přátele. Takovéto okolí vás bude zaručeně inspirovat a motivovat k lepšímu životu.
6) Co nejvíce hledejte vinu kolem sebe. Přenášejte zodpovědnost na druhé.
Pamatujte: pokud to není podle vašich představ a nemáte to, co si myslíte, že byste si zasloužili , zaručeně to není vaše chyba. S vámi to nemá nic společného. Na vině je špatné vedení města, špatná rada. Zavinil to ON. Je zodpovědný za to, že jsme na okraji zájmu, že nás nikdo nebere vážně. Nikdy - ale skutečně NIKDY - za své chyby a svůj neúspěch nemůžete vy. A to je na tom to skvělé. Pokud byste dělali chyby a ty si navíc připouštěli, mohli byste se z nich učit do budoucna. Jelikož ale žádné chyby neděláte, je jasné, že už všechno víte a umíte. Takže chyba je (zkrátka a dobře) ve vašem okolí. Tečka.

Závěrem
Je zjevné, že oni sami (ty dvě skupiny i jejich obdivovatelé) nevidí to, co vidíme my. Pracují lopotně na svém mediálním obrazu, to se musí přiznat, ale na některé věci zapomněli. Stali se určitým způsobem CELEBRITAMI našeho města. I když na ně kašleme, stejně jsme zvědaví, jak se zase předvedou. A to je povzbuzuje k dalším (negativním) aktivitám. Protože se stalo dobrým zvykem, že se na jednání zastupitelstva předhánějí v tom, kdo z nich vedení města a spol. nejvíce nanda a kdo bude tentokrát znemožněn. Máme se opět na co těšit.
Škoda, že je nikdy nenapadlo klást si (nějaké) nároky na sebe.

PS: Kdyby však se našli nějací odpadlíci, kteří by nechtěli dojít ke štěstí výše uvedeným způsobem, snad by se jiná cesta našla. Čekáme!!!
Článek byl přečten 1946×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik