Náhradní banner

Třináctka byla pro vedení města smolná

17. 9. 2012;

Se vší krutostí a záludností se blížil termín 13. Zasedání zastupitelstva ve městě, které je sužováno nepřízní osudu. Stateční obránci občanských práv byli – jako vždy – připraveni vzdorovat jakýmkoliv přehmatům, kterých by se chtěla dopustit vládnoucí klika. Jejich hlídky, které průběžně kontrolují jak odpovídá vedení města na položené dotazy, zda má město dostupnou zdravotní péči, jestli je město otevřené, efektivní a hospodárné, jestli je hezké, zábavné, sportovní, bezpečné a vzdělané, jim dodávají přesné informace. „Budeme tomu svinstvu, které připravuje koalice, odolávat, jak jen to půjde“ prohlásil, známý všem svou schopností mlátit prázdnou slámu, vůdce opoziční iniciativy. „Chceme město s přímou demokracií a aktivními občany, kteří budou připraveni na nové informační trendy“ odpověděl na otázku, co říká tomu, že listí na stromech začíná žloutnout. „Žloutnutí listí je výsledkem dohody některých nic neznamenajících zástupců s nic neznamenajícím hnutím v radě města“ pokračoval opozicionista. „Ve spolčení s městskou akciovou společnosti připravují na nás přímý útok“ pokračoval. „Dohodli se, že nebudou opadané listí hrabat a odvážet a tím nás chtějí vyřídit. Takové listí totiž obsahuje substanci, která vyvolává melancholické stavy, ušlechtilou náladu a vznešené myšlenky a to my nemáme zapotřebí“. Na otázku, zda se tomu budou nějak bránit, lídr opozice, s potutelným výrazem v tváři, odpověděl: „ Jako všechno i toto jsme vyřešili. Listí budeme vykupovat a odvážet pryč a občan, za každý metrák, dostane volnou vstupenku na naši akci.“ Pro vysvětlení pak dodal: „Náš spolek, kromě útoku proti korytářům, pořádá i pravidelně pravidelné párty akce s popíjením vína . Na nich dostáváme ty naše skvělé nápady a potřebujeme samozřejmě rozšířit počet podobně smýšlejících občanů“. Případným pochybnostem, zda 100 kg listí není příliš moc, předešel:“ Nikoliv. Kdo chce s námi výt, musí se přizpůsobit. Jsou lidí, kteří, aby se na párty dostali, přivezou několik fúriků listí“.

Je sice pravda, že přes stupňovanou snahu jmenovaných aktivistů sledovanost jejich vystupování ze strany veřejnosti klesla a někteří občané jsou touto situací už tak znechuceni, že není výjimkou, že raději odcházejí na WC se vyzvracet, než aby poslouchali ty jejich řeči. Údajně úřad dá zájemcům k dispozici kýbl nebo malou vanu, aby odcházením ze sálu nerušili průběh jednání. Pokaždé totiž se jedná o jedno a totéž představení a k tomu se stejnými herci, i když sem tam mesiáše alternuje některá vyvolená ovce.

„Je to vlastně fascinující, že jim tato divadelní hra, kterou na repertoáru mají již dva roky, stačí k životu“ nechal se slyšet Ján Malý, který na zastupitelstvo chodí pravidelně, aby doma nemusel uklízet. „Zřejmě si o sobě myslí, že patří mezi elitu zdejšího politického života. Je to ale jenom jejich fata morgána“ přidal se E.T. (jméno, kvůli možnému šikanování nechce zveřejnit).

Že nejde jen o kolektivní demonstraci porouchaných osob, které samy sobě dokazují svůj světodějinný význam, vyvrátil největší současný místní myslitel jednoznačně: „ My jsme tady k tomu, abychom mohli konat dobro a ukazovat, jak se to dělá“. Na poznámku, že přes tyto ušlechtilé cíle mohou přece jen způsoby jejich útoků (na všechny a na všechno) v někom vyvolat zhnusení, odpověděl , stojící na boku známý občanský aktivista, velký (duchem) Radim Pšouk takto: „ Naopak, když slyším, tady doktora, mluvit, je to pro mě rajská hudba.“

Třinácté zastupitelstvo vstoupilo do historie. Opozice opět dokázala jasně porazit koalici nejen počtem diskusních příspěvků. I tentokrát totiž přesvědčila, že stojí na stráži spravedlnosti a jen tak se zadusit nedá!
Článek byl přečten 2231×, komentářů (11) nových (11)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik