Náhradní banner

Ben (Obi-Wan) Kenobi a Darth Vader

31. 8. 2012;

Letní měsíce nejsou nějak zvlášť (aspoň z mého pohledu) dobré k nějakým politickým exhibicím, ale hnutí Volím Orlovou si je neodpouští (ty exhibice), aspoň na svých internetových stránkách. Ačkoliv bylo nanejvýš lákavé reagovat ihned, po zveřejnění , lenost (proboha, ta vedra) zvítězila. Teď, jsem se konečně „sebral“ a našel sílu něco k tomu připodotknout. Tak tady to je.

Nerozumím tomu (a nebudu sám), proč Generalita VO a její ústřední výbor si za - téměř hlavní - náplň své činnosti bere mou osobu. Nejsou za to někým placeni? Je to komické, že se tváří, jakoby pobrali rozumu za všechny chytré hlavy na světě a ještě od někoho si přikoupili navíc nějaký ten bonus plus. Jako jízdy navíc v autoškole. Skutečnost je ovšem taková, že to co vymýšlejí a pak prezentují navenek, je poněkud slabomyslné. Pokud nepřestanou, stanou se pravděpodobně hrobaři vlastního možného úspěchu. Tomu však neuvěří, dokud se to nestane.

Zatímco se soustřeďují na osobní souboje se mnou (ty se staly už nudné) utíkají jim ty „jejich důležité a vážné věci“, které si předsevzali (a ke kterým by měli vzhlížet! ):

• Chceme Orlovou s dostupnou zdravotní péčí v Nemocnici Orlová
• Chceme Orlovou otevřenou, efektivní a hospodárnou
• Chceme Orlovou hezkou, zábavnou a sportovní
• Chceme bezpečnou Orlovou
• Chceme vzdělanou Orlovou
• Chceme Orlovou s přímou demokracií a aktivními občany
• Chceme Orlovou připravenou na nové informační trendy

Neschopnost zaujmout něčím skutečně důležitým provází hnutí VO od začátku jejich působení na orlovské politické scéně (na kterou se dostali oblafnutím občanů, že ONI zachrání nemocnici). Jejich nes(t)oudnost je vidět (kromě zabývání se mou osobou) např. na neustálém vytýkání vládnoucí „klice“ neplnění koaliční dohody. Je to tak složité pochopit jak dohoda vznikla a zanikla?

A nakonec poučení:
Nejvyšší soud ČR ve svém judikátu ze dne 26. 03. 1927 konstatoval: „Politikovi nelze činiti výtku osobní nečestnosti proto, že za změněné situace upustí od dřívějších přípovědí, vyplynuvších z jeho pojímání tehdejších poměrů, když dospěl ku přesvědčení, že tím jedná v zájmu svých voličů a svého lidu.“

K pochopení názvu tohoto příspěvku je třeba znát Star Wars a mít trochu fantazie.
Článek byl přečten 2379×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik