Náhradní banner

Diskuse ke článku MEŠITA PODRUHÉ

16. 1. 2004 10.52; Bolek
...panny,plná prsa a plný pohár - TO SE LÍBÍ aj Valachům a jiným pohanům !!!
16. 1. 2004 11.18; Občan Orlové
Přečetl jsem si oba články na téma "Mešita",a hrůza mně jímá,když pomyslím,že skutečně v Orlové BUDE postavena "základna terroristů".Doporučuji všem příznivcům a bojovníkům za "práva arabského lidu,a uváděných "pár bohatých "pacientů karvinských a klimkovických,nebo jiných lázní
16. 1. 2004 11.24; Občan Orlové
Přečetl jsem si oba články na téma "Mešita",a hrůza mně jímá,když pomyslím,že skutečně v Orlové BUDE postavena "základna terroristů".Doporučuji všem příznivcům a bojovníkům za "práva arabského lidu,a uváděných "pár bohatých pacientů" karvinských a klimkovických,nebo jiných lázní prostudovat aspoň těch pár vět z KORÁNU,které jsou v tomto článku sepsány.Nechci být první mezi těmi,kdo bude mít zničené auto,nebo dům - proto zůstávám pod anonýmním OBČANEM ORLOVÉ .
18. 1. 2004 19.01; Lukanis
Vážený Občane Orlové, vaše neznalost a ubohé tvrzení mě dojímá. Asi by jste měl pokračovat dále ve studiu, aby jste se alespoň něčemu přiučil. Mešita je podle vás základna teroristů? Víte vy vůbec co to je mešita? Tak jen pro vás. Mešita ve své podstatě je to samé jako kostel pro katolíky a templ pro židy. Jen se to všecno jinak jmenuje. Jestli si myslíte, že se jedná o "základnu teroristů" tak jediná základna jste v tomto městě vy, jelikož píšete o něčem o čem nic nevíte a šíříte strah mezi lidi.
18. 1. 2004 19.08; Lukanis
Do okolních lázní jezdí lidé většinou tělesně těžce postižení, kteří by stejně jako každý jiný věřící člověk rádi rozjímali a tomu má tato stavba sloužit.A né jen k tomu.Dveře do ní budou otevřené každému, kdo jí bude chtít navštívit a přitom nemusí být věřící.Může to být katolík,evangelik,žid či člověk jiného význání. Nepujde o žádné šíření Islámu a vnucování myšlenek. Vážený Občané Orlové, sledujete situaci v Irsku, kde se vraždí katolíci mezi sebou? Co mi na to řeknete?Zavřeme kvůli tomu všechny kostely?
18. 1. 2004 19.13; Lukanis
Já akceptuji váš názor, protože naštěstí žijeme v době, kdy ho můžem vyslovit nahlas. Ale pokud chcete někoho odsuzovat jen podle vyznání tak zřejmě není táto společnost připravená žít v jednotné Evropě a ve 21. století jako takovém. Ti lidé o to požádali a také městu učinili velkorysou nabídku, kterou by si mohlo přát kterékoliv jiné město v okolí, protože se jedná o opravdový unikát.
20. 1. 2004 9.31; Občan Orlové
v Irsku bojuji katolici proti protestantům -(nevraždí katolik katolika -jak se Vy pane Lukanis mylně domníváte !),a s tím Koránem - já vůbec necítím potřebu jej studovat,a že žijeme v době jake žijeme - to vidíme v televizi,Američani v Iraku,sebevrazi na tržištích v Palestině,v letadlech narážejících na mrakodrapy v New Yorku - tyto činy jsou prováděny VE JMÉNU ALLAHA nebo ne ?:?? Jednu mešitu jako turistickou atrakci jsem viděl v Lednici na Moravě,v Brně jswm zatím neměl možnost. Ne,ne,ne !Nechci Mešitu!
20. 1. 2004 9.33; Občan Orlové
Do koloritu Orlové vždy patřily spíše těžní věže šachet,ne sloupy minaretů.V minulosti tu snad byla Synagoga (je zde židovský hřbitov),ale Turci,ani ostatní arabsky svět zatím v Orlové kořeny neměl...!
20. 1. 2004 16.20; Občan
Víte, jinde byli odmítnuti. PRÁVĚ PROTO, ŽE SE JEDNÁ O MĚŠITU JAKO TAKOVOU. Seznamte se s tím, jak to vlastně v republice vypadá. Podle statistiky je muslimů v ČR asi 1300. Zviditelnění měšitou je trochu zavádějící, právě v době, kdy jejich úkolem je šíření této víry do Evropy. Jak to teď začíná vypadat v Turecku? Tam kde žijí dlouhodobě a osaměle je klid, při střetu s jiným náboženstvím se ale děje co?
20. 1. 2004 17.03; Lukanis
Akceptuji Váš názor, ale to, že někdo něco dělá ve jménu aláha neznamená, že mluví za všechny. Církev v minulosti také vyvražďovala ve jménu křesťanské víry a potlačovala pokrok. Všechno má své pro a proti. V brožuře o Islámu jsem se dočetl cituji: NEBUDIŽ ŽÁDNÉHO DONUCOVÁNÍ V NÁBOŽENSTVÍ. Není jejich úkolem nic šířit.Dokonce jsem byl ve smíšené rodině, kde manžel byl Muslim a manželka katolička.Věřte nebo né, ale měli doma Vánoční stromek a pod ním Betlém.
20. 1. 2004 17.06; Lukanis
Zkuste se podívat na www.muslim.cz nebo www.islamcz.cz Samotný Islám válku odsuzuje a ukládá přísná pravidla, které zakazují ubližování civilnímu oyvatelstvu, poraženým vojákům, poškozování lesů a dobytka. Všude na světě jsou lidé, kteří si vysvětlují Bibli, Korán nebo zákony tak jak se jim to hodí, ale právě kvůli nim nemůžeme všechny lidi házet do jednoho pytle.
20. 1. 2004 17.11; Lukanis
A k tomu Irsku. Je jedno, jestli se tam vraždí katolíci nebo protestanti, protože v Bibli jasně stojí jedno přikázání : Nezabiješ. A copak kvůli nim má někdo strah z kostelů? Já jsem katolík a lidi neposuzuji podle vyznání, ale podle toho jací jsou. Možná mám výhodu v tom, že jsem mohl poznat jak žíjí.Ale každopádně Vám děkuji za Váš názor.
21. 1. 2004 12.36; Čtenář
Musím přiznat, že mne jímá hrůza, když čtu stanovisko občana Orlové. Myslel jsem si, že v Orlové ani takto nesmyslně uvažující lidé už nejsou.
21. 1. 2004 14.51; J.Pecka
Asi nemá smysl někoho přesvědčovat o něčem, čemu nechce nebo nemůže rozumět. Je skutečně pravdou, že takto originální nabídka na zviditelnění města už asi dlouho nepříjde. Byli bychom sami proti sobě přijít o ni na základě vlastní hlouposti a tmářství. Osobně si přeji, aby mešita v Orlové stála co nejdříve. Když budeme váhat můžeme jen ztratit.
21. 1. 2004 16.25; Občan
Nemám nic proti originálním nabídkám, tahle je ale originální až příliš. Pro město jako takové nemá žádný přínos. Dokonce ani ten pozemek nepatří městu ale OKD a město jej bude muset vykoupit. Za kolik jej potom prodá? Kolik zase proděláme na tohle kroku se nedozvíme. Co sítě? ty taky zbudujeme a předáme? Za i kdyby 50 míst při výstavbě, protože v provozu už to bude jinak, to nestojí. Nikdo prozatím neřekl nic přesného a konkrétního. Zase Mojžíšek.
21. 1. 2004 21.32; Lukanis
Milý občane, město Orlová nebude stát případná výstavba ani korunu.Vše bude hrazeno ze soukromých zdrojů!!!! Těch zmiňovaných 50 až 60 pracovních míst vznikne za provozu mešity a budou stálá,né jen při výstavbě samotné.Při výstavbě si netroufá nikdo odhadnout, kolik pracovních míst vznikne, jelikož s takovouto stavbou zatím nemá nikdo zkušenosti.Nebudou tady zaměstnání žádní cizinci, ale jen Češi.A to i po otevření celého komplexu.
22. 1. 2004 12.08; Občan Orlové
Co Vy na to - Pane Mojžíšek ?
22. 1. 2004 19.37; Danělišyn
Dne 29.1. v 18 hod se v Domě kultury koná KOTEL na téma Mešita. Hostem je Doc. Novotný z Ostravy. Pořádá HZPO.
23. 1. 2004 9.50; Mirek
Nemám nic proti tomu, aby se Orlová konečně zviditelnila i tímto poněkud zvláštní způsobem. Doposud je Orlová známá jen spoustou šachet, škaredých čtvrtí a problémy s místní cikánskou komunitou. Na druhou stranu je pořád lepší krásná stavba než nějaké nákupní středisko, které jsou na každém rohu a ze kterých toho město moc nezíská. A jestli se navíc otevřou možnosti na zřízení nových stálých pracovních míst tak proč ne. Jsem pro.
26. 1. 2004 16.21; Eagle4city
...když nebude mešita v Orlové, najde se pro ní místo v jednom z okolních měst. Orlová tak příjde o investici, která není zanedbatelná. Doporučuji oslovit i představitele jiných světových náboženství. Bylo by úžasné mít v Orlové pagodu, hinduistický chrám a opět i sinagogu (vypaléná za křišťálové noci r.1939). Mr. Welcome
28. 1. 2004 10.31; Občan Orlové
Pane OREL pro město (Eagle-4city)! Pozor ! Občané,které Vy nazýváte Cikány jsou ROMOVÉ !!! A jestli se jím zalíbí výstavba MEŠITY,a budou tam používany plechy např.pozínkované,nebo jiným antikorosním materiálem potažené - jsem klidný - mešita nebude mít střžechu,ani kdyby minaret měla vysoký jak Ajfelofka...
29. 1. 2004 14.42; Mirek
Vážený Občane Odjakživa se tzv. Rómům říkalo Cikáni takže nevím proč se na tento název, původně kočovné komunity s neblahou pověstí, mělo dívat jako na jistý druh urážky. S těma plechama máte ale pravdu. Cikáni kradou, ale myslím si, že nehrozí aby oloupali střechu mešity. Náš Orlovský kostel tady stojí hodně dlouho a navíc v neblahé části Orlové a ještě se, pokud si pamatuji, nestalo, aby z něj zmizela střecha.
29. 1. 2004 16.41; Eagle4city
Občane, občane Orlové! Nevím proč mě upozorňujete na to, že Cikáni jsou Rómové, nejspíš jste nebyl dostatečně pozorný při čtení mého přízpěvku v němž se o Rómech nepíše z hola nic. Ach Vy popleto :) Mimo jiné jste mě inspiroval k myšlence, že by ten minaret (doufám, že ne jeden - z čistě estetického hlediska) mohl být klidně dvakrát vyšší než je ona věž pařížská. I tak by nejspíš nepřevýšil horizont lutyňského brutalismu. Mr. Poklona
14. 2. 2004 11.56; Kaiser
Faktická poučka: Cikáni ve střední Evropě jsou Olahové a Romové. Kdo mluví pouze o Romech, diskriminuje Olahy. Před druhou světovou válkou bylo v Čechách a na Moravě 5000 Cikánů, většinou Olahů, zbylo jich zde 500. Zbytek jsou cizí Romové ze Slovenska, přišlí ze snahy komunistů zalidnit sudetská území. Nemluví většinou dobře Česky, nejsou tak kultivovaní jako Olahové. Pokud někdo chce vědět kde se zachovaly zbytky Olahů nechte mi vzkaz na konferenci.
14. 2. 2004 13.20; Eagle4eagle
MIRKOVI: Píšete, že Orlová je známá nějakými šachtami nebo co. Ujišťuji Vás, že jsem nikdy o Orlové neslyšel, s výjimkou zmínky o přítomnosti BENEDIKTINSKÉHO kláštera, jediného venkovského ve Slezsku. Nevím jestli je to přesné, ale o žádné šachty nebo škaredé čtvrti s Cikány jsem ve vztahu k Orlové nezavadil.
11. 10. 2010 19.52; Lidatr
Vydělávejte na nákupech všeho sortimentu na internetu. detail inzerátu Vydělávejte na tom, že lidé nakupují na internetu. Nabízím Vám možnost získávat provize ze 150 internetových obchodů. Doporučte jednou zákazníky a pobírejte trvale provize z jejich nákupů. Elektroniku, dovolené, letenky, oblečení, počítače, šperky,hodinky, cokoli, .. je dnes běžné nakupovat na internetu, protože je to levnější. Proč byste nemohli i Vy profitovat z rostoucího internetového obchodování. Za přesnými informacemi běžte na www.krasavice.prace112.cz
Máte-li nějaký názor, sdělte jej.

Vaše jméno (3 — 15 znaků):

Příspěvek (10 — 1024 znaků):

Vložit smajlík (k interpretaci na obrázek dojde až po odeslání):

lol.png smile.png sad.png shocked.png wink.png
Napsáno , zbývá  znaků.

Z důvodu chrany proti robotům a jejich komentářovému spamu se řiďte následujícími pokyny:

Vytvořte novotvar, který vznikne tak, že nejdříve napíšete slovo radar a pak bezprostředně za něj připojíte totéž slovo napsané pozpátku. Vaše odpověď:

TOPlist Zpět - Orloviny - Článek - Seznam rubrik