Náhradní banner

Diskuse ke článku BUDE v Orlové MEŠITA ?

8. 1. 2004 7.57; J.K.
Za takové politické situace ve světě kdy se čelí teroristickým útokům chceme mít ve městě takový cíl? Je vidět myšlení našich radních.
8. 1. 2004 8.14; K.J.
Nejde o myšlení radních. Nějaký pán, podle jména asi arabské národnosti a původu, se dotázal, zda by nemohl tady postavit mešitu. Slušnost je žádost projednat. Tak jako se projednává řada jiných žádostí. Když mešita nebude v Orlové, tak bude v Petřvaldě, Rychvaldě nebo Lutyni. A provoz takové mešity si vyžadá přívod tepla, které zajistí SMO. A zase budou peníze!
8. 1. 2004 12.43; Honza P.
Četl jsem k tomu i článek v novinách a nejsem si tak jistý, že by město mělo nabídku odmítnout.Byla by to určitě turistická zajímavost a nabízí se i pracovní místa a zakázky pro stavební firmy. Terorismus funguje ve světě tak jak je bez ohledu na to jestli v Orlové bude mešita nebo ne. A nemyslím si, že by terorismus do Orlové vneslo několik bohatých příznivců tohoto náboženství, kteří se tu léčí v lázních nebo tu už žiji jako emigranti.
8. 1. 2004 12.54; Cekota
Chápu obavy pisatele J.K., ale myslím si, že stavba chrámu, do kterého občas příjde několik bohatých a navíc invalidních muslimů z lázní není pro Orlovou nebezpečím a proč bránit lidem s tímto vyznáním zde realizovat modlitebnu. Daleko větší nebezpečí vidím v hordách Rómů v Porubě, kteří nás okrádají na počkání. Tady vidím nebezpečí pro obyvatelstvo našeho města
8. 1. 2004 13.08; Eurooptimista
Chceme přece vstoupit do Evropy, kde by neměly převažovat xenofobni názory a v Evropě žije řada lidí tohoto náboženství. Tak nevidím důvod tuto stavbu odmítat. Orlová má tak jedinou šanci vstoupit do povědomí lidí nejen trestnými činy,metanem a nezaměstnaností. Fandím tomu.
8. 1. 2004 19.46; SalAt
J.K. a panu Szkanderovi: vzhledem k situaci v Severním Irsku navrhuji zbourat všechny orlovské kostely. Asi prostě platí: co Orlovák, to inteligent.
8. 1. 2004 19.53; J.K.
Netrpím xenofobními názory, nevadí mi ani slušní rómové či vstup do Evropy. Vadí mi politická situace východu. A pracovní místa? Snad jen při výstavbě. V provozu pak již zcela jistě cizinci. Daně? Ty pak taky naprosto mimo město.
8. 1. 2004 20.12; Kompas
Vy blbci. Toto náboženství je hojně provozováno i na jihu. Tip dne: obchodní rejstřík.
9. 1. 2004 6.51; Petr O.
Já se Vám divím. když ji tu postaví nemusíte se jít dívat na na islám na jejich kulturu někde do zahraničí. přinese to pracovní místa ,které Orlová potřebuje a ohlědně fanatismu .Myslíte si , že nejakého fanatika zajíma nějaká Orlova. Ten by rád zaútočil na pražáky a na nás se vykašle. A ti co se tu budou modlit tak nikomu neublíží. Ja bych nabídku přijal a ještě bych jim poděkolav za tu raritu.
9. 1. 2004 9.23; Danělišyn
Jsem příjemně překvapen věcností diskuse i tím, že se většina z Vás dívá na věc reálně. Na jednání výstavbové komise, která je příští týden (14.ledna) a kde se bude přijímat doporučení radě, budu tyto názory tlumočit.
9. 1. 2004 15.22; Petr O.
Děkuji za tlumočení.A hlavně to pořádně projednejte ať konečně není Orlová živa jenom z blízkých dolů.
9. 1. 2004 20.06; Občan
Realita blízké budoucnosti? Třeba něco jako supermarket za plotem nebo Penymarket na Porubě. Už toho je prodaného a rozdělaného dost. Zas novinka, vždyť už se tam staví. Jak to. Kdo to už schválil a kdo to tam vlastně dělá.
10. 1. 2004 10.56; Danělišyn
Vypadá to opravdu divně, ale i Penny Market i Hypernova nezávisí na městu (tedy tempo výstavby). Občas se o všem píše v ON. Co se dělá na pozemku naproti Žofinky se zeptám.
10. 1. 2004 21.40; Občan2
Neměli by o takové záležitosti, jako je případná mešitä třeba rozhodnout občäné v referendu? Politici už toho zmršili dost a vypadá to, že někteří mají ještě málo nahrabáno. Jak tu píše Danělišyn, proč teda politici nerozhodují a jak to že výstavby nezávisí na městě? Kdo to tak schválil?
11. 1. 2004 7.38; Danělišyn
Já osobně souhlasím s tím, aby se občanům dávaly k vyjádření i "menší" případy, než třeba tento. Mechanizmus, který to řídí je ovšem asi takový: Co nenavrhne rada (řídí město, navrhuje program zastupitelstva), to se nekoná. Zastupitel (nemluvě o řadovém občanovi) musí dost složitě žádat (nejlépe psát) a vysvětlovat,potom jeho návrh musí rada akceptovat a schválit, a víte jak to chodí-nejlepší je vždy jen ten můj nápad,názor.A pokaždé absolvovat nějaký takový postup se normálně nechce.Tedy: kdyby radní ...
12. 1. 2004 11.47; Jiřík
Určitě by šlo o raritu v okolí. Nějak mi unikly lázně v Orlové "08.01.2004 12:54:45; Cekota", asi si je plete s bazény s možným zajištěním masáží. Nevím, zda by stavba následně nevyvolala její 365 denní ostrahu ve dne i v noci na úkor městského rozpočtu. Náboženství se dá vyznávat i ve skromnosti, bez megalomanských staveb. Prázdných budov je v Orlové dostatek a čekají na vzorné pečovatele (viz např. využití budovy církve u rest. U Króla).
12. 1. 2004 12.10; J.Pecka
Nevím o čem je tak složitá diskuse. V Karviné mají muslimů plné lázně a taky o tom nikdo nediskutoval. V Havířově jim dikonce dávali jako uprchlíkům byty. Proč by v Orlové nemohla stát mešita. Město to nic nebude stát a ještě na tom získá. Když to nevyužije Orlová, hrábnou po tom jiná města. V Brně taky byly diskuse a dnes jsou s mešitou naprosto spokojeni.
12. 1. 2004 16.38; Čtenář
Dnešní noviny znovu o mešitě píšou, ale co je zajímavé, píšou o stejném problému, který byl v Brně. Byly tam dokonce i petice proti. A dnes i těm co psali petice se mešita líbí a hlavně nejsou žádné problémy. Proč by se proto měli bát v Orlové.
12. 1. 2004 20.59; Občan
Proč tedy není zájem postavit měšitu v Karviné? Jsou tam přímo lázně a právě ti, co ji mají užívat. V Orlové se o výstavbě jenom mluví, ale na místě se už provádí úpravy. Kdo už za to a kolik dostal?
13. 1. 2004 8.31; Muslim
V Karviné mešitu nechtějí, tam na - rozdíl od Orlové - zakázali i plivat. Za to mají Tesco, Kaufland, Albert a chystá se stavba Intersparu. Občane, kdybys se snažil, tak bys dnes byl na místě, kde bys rozhodoval. Takto si jenom kibic, který závídí všechno a všem.
13. 1. 2004 13.11; Info
Pro uklidnění- "na místě" se provádí pouze normální rekultivace. Od nápadu k realizaci je přece jen poněkud delší cesta.Kdyby to bylo možné ze dne na den, to by se to stavělo!!!
14. 1. 2004 10.18; Ateista
Jó pane Kohn - Mojžíš přivedl Židy z Egypta do Palestiny...Mojžíšek přivede Araby do Orlové-historické stopy tady jsou...
14. 1. 2004 10.44; Eurooptimista
Pan Pecka má pravdu. V jiných městech jako je Havířov nebo Ostrava jim nabídli i bydlení. Proč by se Orlová měla bránit investorovi, který ve městě aspoň něco postaví. Jestli se budeme bránit něčemu, co už tu stejně je, budeme jen k smíchu. Nebudeme chtít my sáhne po této příležitosti někdo jiný. Nebo si mýslíme, že Orlová peníze a pracovní místa a nové investory nepotřebuje?
16. 1. 2004 19.05; Lukanis
Bojíte se něčeho co neznáte, stejně jako pravěcí lidé. Vždyť Islám je druhé největší náboženství na světě. Teroristé jsou lidé, kteří ostatní obyvatelé straší svou vlastní nevědomostí a hloupostí a šíří zbytečnou paniku. Za chvíli nebudeme moci ani koupit rohlík, aniž bychom nedali otisk prstů. A to je ta svoboda, kterou jsme si po roce 1989 představovali? Ti lidé jsou jako my, jen mají jíné návyky, ale NIKOMU JE NEVNUCUJOU !!! Bohužel, se mezi nimi našli takoví, kteří si Islám vysvětlují po svém.
16. 1. 2004 19.09; Lukanis
Kdo zvás četl Korán??? Ti co je nazýváte teroristy nemájí s islámem nic společného,jen se za něj schovávají!!! Vysvětlují si ho po svém, stejně jako lidé v Severnim Irsku, kteří se tam mlátí na ulici. A jsou snad mezi nimi Arabové? Ne, jsou to katolíci, kteří se modli k jednomu bohu, ale mezi sebou se domluvit nedovedou.
16. 1. 2004 19.13; Lukanis
Pro Orlovou je toto obrovská příležitost zviditelnit se. Nejedná se o stavbu marketu nebo nějaké kostky, která se stratí, ale o dílo, které není nikde v Evropě. Potom bychom nemuseli říkat, když se nás někdo zeptá odkud jsme, že jsem od Ostravy, protože Orlová už bude pojem, který bude znát každý. Než začnete někoho obviňovat a nenávidět, zkuste ho nejdříve poznat.
20. 1. 2004 14.00; J.Pecka
Když pominu všechna pro i proti, která byla v této diskusi sdělena, je to pro Orlovou obrovská šance se zviditelnit. Pokud odmítneme, získají tuto výhodu v okolním městě.
20. 1. 2004 16.18; Občan
Pecka: Víte, jinde byli odmítnuti. PRÁVĚ PROTO, ŽE SE JEDNÁ O MĚŠITU JAKO TAKOVOU. Seznamte se s tím, jak to vlastně v republice vypadá. Podle statistiky je muslimů v ČR asi 1300. Zviditelnění měšitou je trochu zavádějící, právě v době, kdy jejich úkolem je šíření této víry do Evropy. Jak to teď začíná vypadat v Turecku? Tam kde žijí dlouhodobě a osaměle je klid, při střetu s jiným náboženstvím se ale děje co?
20. 1. 2004 17.18; Lukanis
Řekněte nám, co se děje při střetnutí s jinou vírou? Islám TOLERUJE jiná náboženství a hluboce respektuje Ježíše!!! Opravdu by si člověk měl nejdříve něco o této víře přečíst a pak něco říkat, protože jim akorát křivdíme. Mimochodem nesyšel jsem, že by se někde v okolních městech žádalo o nějakou takovou stavbu. To je opět pouze kachna! Chcete mít ve městě jen těžební věže a zdevastovanou krajinu?
21. 1. 2004 14.56; J.Pecka
Můžete mi říci Občane, kde byli odmítnuti. Vím, že se obdobný problém řešil v Brně a tam mešita stojí.
21. 1. 2004 18.10; Danělišyn
Tuto otázku jsem položil p. Gutiqimu osobně. Za přítomnosti asi dalších nejméně 12-14 osob řekl, že Orlová je prvním městem, kde tuto žádost podali. "Občan" potřebuje, aby město bylo kritizováno stůj co stůj, škoda, že nevyjde ze stínu anonymity.
22. 1. 2004 19.38; Danělišyn
Dne 29.1. v 18 hod se v Domě kultury koná KOTEL na téma Mešita. Hostem je Doc. Novotný z Ostravy. Pořádá HZPO.
3. 2. 2004 18.17; Kaiser
Lukanisovi píši, že islám je vysoce xenofobní náboženství, vytvářející enklávy totální antipatie všemu jinému (Londýn, Francie). Kecy rádoby znalců Koránu nemohou zakrýt faktický stav muslimů v Evropě. Navíc pokládám Lukanise za nevzdělaného, protože každá trochu vzdělaná osoba ví, že příklon Mohamada ke křesťanům trval pouze do dobytí Smyrny, pak už pokračuje jen nenávist. Ostatně arabští křesťané jsou nemilosrdně likvidováni, takže co by kdo chtěl vykládat.
3. 2. 2004 18.29; Kaiser
Prodejte se Arabům za pár šupů pro své zednické blátomazy! To se určitě vyplatí, pro Evropu je ale hrdina ten kdo postaví křesťanský kostel v Saudské Arábii. Toho se odvažte a brzy získáte úctu mnohých navěky, vaše smrt bude totiž rychlá.
3. 2. 2004 20.01; Občan
J.Pecka: V Brně není, ani jinde,mešita. Jsou to pouze modlitebny a to je rozdíl. V Karviné a Bohumíně je odmítli. Orlové sice pozemek nepatří, ale už se zřejmě domluvili. Jo kšeft je kšeft a jestli tu bude v budoucnu třeba nějaký atentát, protože tu bude radikální muslim, tak to je nezajímá. Děti a budoucnost, to je jim jedno.
4. 2. 2004 20.31; Mohamed
muzete ziskat obraz o Islamu na stranky : 1/ http://muslimskelisty.nazory.cz/ 2/ http://www.muslim-inform.cz/
4. 2. 2004 21.03; Pipi
Ty odkazy nefungují! Jako vždycky.
4. 2. 2004 22.57; Pavel
Zajima me, kolik muslimu je v Orlove ted a kolik jich tam bude po otevreni mesity. Mesity se oteviraji po cele Evrope a tamejsi obcane se pak divi, ze se u nich postupne zacina vytvaret paralelni spolecnost. "Novi" spoluobcane zacinaji vyzadovat noseni "chidzabu" (satku na hlave) i pri vykonu verejnych funkci, prudce roste kriminalita, nesnasenlivost s jinymi virami. Zcela zbytecne je hovorit o asimilaci pristehovalcu, opak je pravdou. Vidina pracovnich mist a ostatni vyhody jsou kratkodobe a malicherne
4. 2. 2004 23.41; Zdeněk
Podle mne je stavba mesity hotova a predem domluvena vec, orlovsti zastupitele si pak poradne namasti kapsy. At zije korupce a lidska blbost, ze "vazeni volici"?!
5. 2. 2004 0.29; Lucka
Pro pana Pavla: Nošení šátku na veřejnosti či při výkonu veřejných funkcí je nejen v České Republice povoleno, ale dokonce chráněno ústavou, čili tím nejvyšším zákonem. Zajímalo by mě, podle čeho odvozujete onu rostoucí kriminalitu a nesnášenlivost. Zajímalo by mě, jak vám osobně ubližuje potkat se se zahalenou ženou. Možá by vám pomohl psychiatr, takové fóbie totiž nejsou přirozené.
5. 2. 2004 19.02; Pavel
Vazena pani Lucko, prave jsem se vratil od psychiatra, ale nic mi nenasel, presto diky za peci. :) Mne osobne ublizuje potkat se se zahalenou zenou, protoze a) je to osklive, b) zeny se satky povazuji krestanky za neciste (osobne jsem to slysel castokrat), c) vysledkem celeho civilizacniho vyvoje Evropy od konce stredoveku az do nasi doby je osvobozeni od teokraticke diktatury a zdurazneni lidske osobnosti a rovnosti pohlavi. Ted nekteri nasi spoluobcane chteji podporit navrat stredoveku a ...
5. 2. 2004 19.07; Pavel
...a postupnou zmenu civilizacni krajiny naseho kontinentu. Osobne se casto setkavam s muslimy, znam je dobre, vyznam se i v jejich dejinach a musim rict, ze jimi vzdy na pocatku proklamovana otevrenost vuci hostitelske zemi neni nic jineho nez licomernost (charakteristicky je postoj obrovske vetsiny muslimu vuci bin Ladenovi, ktereho v dialogu s krestany vetsinou odsuzuji, v praxi ho ale obdivuji a povazuji za hrdinu)...
5. 2. 2004 19.13; Pavel
...Nezapomente, ze toto lharstvi vyvera primo z jejich nabozenstvi, nebot i jejich letopocet se pocita od "chizry", kdyz Mohamed narusil smlouvu a silou dobyl Mekku. Ve vsech muslimskych skolach se deti uci tomu, ze porusit smlouvu a obelhat kontrahenta je legitimni metodou. Co se tyce rustu kriminality, doporucim Vam jet do tech kdysi evropskych mest, kde se behem poslednich desetileti narodnostni a nabozenska struktura (berlinske ctvrti Kreuzberg, Neucolln, Londyn, sever Parize aj.) a zkuste se tam proj
5. 2. 2004 19.17; Pavel
...a zkuste se tam projit v kratke sukni. Snad jste slysela nazory jednoho skandinavskeho profesora prav, ktery pred dvema lety rekl, ze krestanky samy mohou za to, ze casto byvaji znasilnovany, protoze jejich chuze v kratkych suknich je vyzvou pro muslimske muze. Pokud Vas tato otazka bude zajimat, muzu Vam na neho najit kontakt. Cely tento vyvoj bude pokracovat i nadale a za nekolik let muzete byt znasilnena proto, ze nenosite chidzab, anebo nezijete podle zakonu sariji a chodite ven bez doprovodu muze.
5. 2. 2004 19.21; Qwerty
Pro pipi - ve jméně máš překlep (druhá slabika má být "ča"). Ty okazy pochopitelně fungují.
5. 2. 2004 19.23; Pavel
Dnes to pro Vas zni apokalypticky, ale doporucuju Vam seznamit se trochu s dejinami Blizkeho Vychodu a dozvedet se, co se stalo s temi krestanskymi narody, kam se muslimove zacali infiltrovat (krestansti Syrane, Maronite, Byzantinci, Armeni aj.). Posledni zbytky krestanskeho domorodeho obyvatelstva dnesniho Turecka byly zniceny az ve 20. st. (Armeni a Rekove v letech 1915 a 1922). Zacina to vzdy stejne, stavbou nejake mesity a prichodem duchovniho a jeho rodiny. Na zacatku jsou vzdy mili a otevreni...
5. 2. 2004 19.26; E.*.
Jen pro pana Pavla o šátcích a křesťanech.Nevím, odkud máte informaci o tom, že křesťanky považují ženy v šátku za nečisté. Chci však podotknout, že i v křesťanství ženy nosí pokrývku či zahalené vlasy. Asi vás to trochu překvapuje, ale činí tak například adventisté,a Bible se o zahalování také zmiňuje a to v 1.Korintským kapitola 11 verše 6-7.
5. 2. 2004 19.32; Pavel
pro E.*.: Omlouvam se, ale z textu jste moji formulaci neodvodil jednoznacne, mam na mysli, ze "krestanky jsou muslimkami nosicimi satky povazovany za neciste". Vim to dobre, protoze a) jsem s nimi nezridkakrat hovoril, b) pozorne sleduji debaty ve Francii a v Nemecku ohledne noseni satku a po prvnich politicky korektnich vetach casto vyrknou prave tento "argument".
5. 2. 2004 20.29; E.*.
Pane Pavle, omlouvám se, "o nečistých ženách "to bylo nedorozumnění z mé strany.
6. 2. 2004 23.34; TaVl
V Koránu je zmínka, že když muslim vede někoho ke své víře a ten to odmítne má mu odetnout hlavu. (To si nedělám legraci!) Dávejte si pozor Vy Orlované aby za x-let nepadaly vaše hlavy a hlavy vašich dětí. To snad nevidíte co se děje v muslimských státech? Jste slepí a hloupí?
7. 2. 2004 11.59; Lukanis
Jak to tady přečítám, zjišťuji, že Orlová je plná tupců, kteří se snaží zastrašit jiné lidi! Podle p.Pavla je žena v minisukni výzvou pro MUSLIMSKÉ muže aby je znásilnil.Promiňte, ale pro mě jste tímto tvrzením IDIOT !!! Byl jste někdys v Balkánských zemích??? Konkretně chorvatsko.Kolik je tam turistů a turistek,které se odhalují???A jaká je tam víra???Ve většině případech se jedná o MUSLIMY!!!!A znásilňuje je tam snad někdo??!!Píšete jako obyčejný pokrytec....
7. 2. 2004 12.05; Lukanis
Stále tady strašíte stínáním hlav,žízni po krvi a nesnášenlivostí.Víte vy vůbec kolik firem,restaurací a podniku mají u nás a ve světě Arabové???Vy si myslíte, že ti vozíčkáři,kteří jezdí k nám do lázni a jsou rádi,když jim někdo pomůže na záchod čekají na to,aby někoho přesvědčovali na jejich víru a pak jim stínali hlavy,když odmítnou????Co dělali křesťané???Křížové výpravy,vážený pane.Nejezdili z bibli a neusmívali se na lidi,ale přímo je likvidovali a zabírali jejich majetky.
7. 2. 2004 12.10; Lukanis
Španělé ve jménu víry vyhladili početné kolonie Indiánu,když obsazovali Ameriku.A oco jim šlo???O víru???Jedině o majetek!!!!!A vy tady chcete vykládat něco o islámu.Nejdříve bychom si měli zamést před svým prahem a pak někoho odsuzovat.Ale vy jste zřejmě všeználek,který všechno zná a všechno viděl a všechno slyšel.Při křížových výpravách křesťane hlásali,že KDO SI OČISTÍ RUCE KRVÍ KACÍŘE OČISTÍ SVOU DUŠI!!!!!Co vy na to????
8. 2. 2004 2.58; Pavel
Vazeny Lukanisi (i kdyz emocionalnosti Vasich dopisu spise pripominate zenu balzakovskeho veku a muzu si jen prat, aby pocet Vasich myslenek odpovidal poctu Vasich vykricniku), pokud jsem Vas rozcilil tim, ze mam povedomi o tom, o cem pisu, pak prominte. Za vseznalce se nepovazuju, ale Vami pouzite slovo idiot coby reakce na vecne argumenty spise svedci o urovni Vasi osobni kultury. Nez zacnete priste psat o toleranci v islamskych zemich a celkove se vyjadrovat k teto otazce, nebude od veci podivat se...
8. 2. 2004 3.07; Pavel
...do nejake knihy (arabsky "kitab", pokud Vam to neco rika) a dozvite se, ze Chorvatsko - Vami oznacene jako vzor islamske tolerance - je veskrze krestanskou zemi. Vami uvedene krizove vypravy nemohou nijak ospravedlnit moderni islamismus a islamskymi religioznimi vudci proklamovanou devesternizaci, nebot vypravy jsou jiz davno dejinami a nebylo by zbytecne uvest jak zemepisne, tak historicky znama fakta masakru krestanu muslimy, jiz zminovane masakry Armenu a Reku v dnesnim Turecku, na ostrove Chios..
8. 2. 2004 3.13; Pavel
...a vubec by pro Vas nebylo zbytecne precist si dejiny islamu za poslednich 500 let v takovych zemich jako Turecko, Egypt, Bulharsko, Recko, Gruzie, Armenie, Syrie a rada jinych, z nichz mnohe jiz prakticky nemaji sve puvodni domorode krestanske obyvatelstvo a jine si dobre pamatuji na "tolerantnost" realneho islamu. Kdyz se na islam divate ruzovymi brylemi, coz je dnes bohuzel v mode, pak Vam muzu jen doporucit seznamit se s pracemi realnych muslimskych historiků a teologu a neposlouchat reklamni
8. 2. 2004 3.21; Pavel
...skazky Vasich muslimskych kamaradu, nezridka placenych pochybnymi arabskymi fondy. Pak se mozna dozvite o nevyhnutelne valce "dar al-islamu" (muslimskeho sveta) proti "dar al-kuffaru" (to jsme my s Vami), a pokud zijeme v miru (tj. "dar al-achd", tedy dum smlouvy), pak tento mir nemuze byt dlouhy, protoze jakmile muslimove zesili, pak musi obnovit dzichad. Neni to apokalypticka vize, ale realny cil propagovany muslimskymi ulama (znalci zakonu), a to i v Londyne, Hamburku, Parizi a jinych centrech..
8. 2. 2004 3.30; Pavel
...islamskeho fundamentalismu. Hlavni problem je, ze Evropa a s ni i krestanstvi se behem poslednich staleti sice postupne zbavily divokeho fundamentalismu, avsak muslimove nikoli. Navic se muslimsti duchovni mermomoci brani kritice a reformam uvnitr islamu, a proto promena islamu ve svetskou filosofii je v nedohlednu. Podivejte se, jak jsou pronasledovani islamsti reformatori, napr. Nasr Abu Zejd nebo Bassam Tibi, kteri marne usiluji udelat z islamu moderni nabozenstvi.
8. 2. 2004 3.36; Pavel
...A dokud je dominantou islamskeho svetonazoru valka proti Zapadu a infiltrace muslimu do Evropy je jimi samotnymi vnimana jako jedna z metod boje proti "nevericim", neuskodilo by nam myslet na budoucnost nasich deti a na to, ze mame dluh nejen vuci nim, ale i vuci nasim predkum, kteri branili Evropu pred barbarstvim. Pokud je Vam vse toto jedno a nezajima Vas skutecny stav veci v realnem islamu, radim Vam alespon zamyslet se nad tim, ze nektere me zname uz po ranu nepestuji jogging...
8. 2. 2004 3.46; Pavel
...v darkovskem parku, nebot jsou slovne a neomalenym zpusobem napadany ze strany Vami litovanych "utlacovanych muslimu". Do budoucna budu muset omezit svoji komunikaci s Vami, alespon do doby, nez se trochu zorientujete v dejinach islamu, nebo si alespon zjistite, jake nabozenstvi je v Chorvatsku. Do te doby, pane Lukanisi, povazuju diskusi s Vami - pouzivajicim takove mnozstvi vykricniku a nevhodnych osobnich urazek - za ztratu casu. Dovolim si alespon doufat, ze je v Orlove dostatek soudnych lidi.
14. 2. 2004 11.20; Kaiser
LUKANISOVI: heslo "KDO SI OČISTÍ RUCE KRVÍ KACÍŘE OČISTÍ SVOU DUŠI!" je nějak z cesty. Islámci přece nebyli pro křižáky kacíři ale pohané. Za to vím,že když se Lukanisi necháš vyhodit do vzduchu v obchoďáku plném křesťanů nebo ateistů, budeš podle muslimského výkladu z Palestiny spasen, tvá rodina také a ty navíc budeš mít v ráji sedmdesát (opravdu 70) prsatých žen. Tak co, deš do teho? Jsi taky takový kozopas s dutou hlavou? Nebo ses narodil v Evropě.
16. 2. 2004 18.06; E.*.
Pane Kaiser, že se nestydíte používat taková slova!!! Jak se má pak jakákoli společnost dostat k nějakému klidnému soužití, když jsou proti lidem vznášena taková slova jako ta vaše?
1. 6. 2004 13.42; Petra
kdyz je chudoba proc by nemohla byt MEŠITA ???????????
6. 6. 2006 18.29; Ppp
shocked.png wink.png sad.png smile.png lol.png
15. 8. 2007 12.45; Karel
Vzhledem k tomu, že se o islám také zajímám, musím na 100 % souhlasit s Pavlem. Myslím, že politické korektnosti už zde bylo až moc a konečně by se mělo začít mluvit o muslimech pravdivě a se znalostmi problému soužití s nimi. Hlavně by bylo dobré se poučit ze zemí západní Evropy, kde si naprostou netoleranci islámu už konečně začínají uvědomovat také. A pro Lukanise: jestli někdo tvrdí o ryze katolickém Chorvatsku, že je to islámská země, tak v jakékoli diskusi o muslimech nemá co dělat!
15. 11. 2007 16.22; Archyteck
info.pravdaoislamu.cz
TOPlist Zpět - Orloviny - Článek - Seznam rubrik