Náhradní banner

Diskuse ke článku Zajistěte si skvělou budoucnost

29. 8. 2018 6.45; Luboš
Plynové kotelny v Orlové ne!!! Klčo a kamarádi z ČSSD ženou občany a město do velkých rizik a zhoršení prostředí ve městě. Všechny ty novinky jako např. wellnes jsou jeho dílem. Nejhorší je, že Klčo ovládá celou ČSSD a bude ovládat i budoucího starostu. A to nelze při volbách dopustit, aby se tak stalo.
29. 8. 2018 8.39; Adolf
Souhlasím s Lubošem. Poslední 4 roky město řídí Klčo, pozice radního i předsedy představenstva SMO a nejinak tomu bude, pokud bude pokračovat i v dalším období. Přechod na plynové kotelny je absolutní technicky, technologický, ekonomický i ekologický nesmysl. Rozhodně cena tepla tím neklesne. Na připravovaný seminář by bylo vhodné pozvat správce domů, tedy družstva. Jen na okraj. Jaký bude náhradní zdroj tepla při výpadku plynu, budeme topit el. přímotopy? Kdyby někdo s tímto záměrem přišel v Ostravě-Porubě tak by ho na místě zlynčovali. Možná, že Klčo a Kuboši se i tam chystají realizovat.
29. 8. 2018 9.05; Obcan
Kuboše z toho vynech, dostali úkol vypracovat projekt, na tom není nic špatného.Ale jinak souhlas se vším co tady zaznělo. Jen ještě jedna poznámka. Toho nového starostu myslíš asi Paloncyho že?Ale on je přece charakterní, čestný a pravdomluvný, on si do ničeho nenechá kecat. lol.png lol.png lol.png lol.png. S Paloncym jako starostou to určitě vyhrajeme. No a teď vážně.Kotelny v Orlové, totální nesmysl.
29. 8. 2018 10.27; Orlovak
Dobrý den, SMO jednalo s Veolií ale výsledek byl že Veolií vlastní cca 15 % ČEZ a ta odmítla variantu napojení horkovodu z dolu ČSA. Tady nejde o kotelny ale o monopol neustále se zvyšující prodejní ceny tepla. Od roku 2008 jde opravdu strmě nahoru to jest kdy dodávky do Orlové bylo převedeno z ČEZ a.s. na ČEZ teplárenská přidaná hodnota této společnosti na dodávkách tepla se rovná 0 kč ale cenový rozdíl se blíží k 300 kč za jednotku. Při spotřebě bytu 3+1 21 až 27 jednotek je to opravdu hodně - nebo se Vám to zdá přiměřené ?? Řešíte komíny viděl už někdo z vás projekt nebo jen reagujete na panické slova nedoceněného Orlovského zastupitele!!! Chce se na to podívat technicky a pragmaticky kolik zaplatím myslím si že reálná úspora pro občana plánovaná cena z Orlovských kotelen, technické řešení je lepší dodávka ze zdroje ČEZ. Jestli pánové z ČEZ Teplárenské budou šroubovat cenu pro vyšší zisky a manažérské odměny - TAK ORLOVÁ AŤ PLATÍ když na EDĚ je výpadek tak náhradní zdroj je taky plynová kotelna z Tušimic
29. 8. 2018 10.36; Orlovak
p. Adolf nereálné to není ale do CZT se nesmí plést politika a plyn jako alternativní palivo zatím vychází nejlépe. Když bude cena tepla jako v okolí OVA, HAV, Ka - tak bych to neřešil ale cena se šphá hdoně přes 600 Kč je díky že je tam jen překupník mezi výrobcem a distribucí a který ještě diktuje cenu a to je ten HLAVNÍ PROBLÉM nikoliv SMO,ten je jen na konci a musí připčítat DPH dle zákona. tohle hlavní pravda zásobováním teplem Vv ORLOVÉ ale pravdu tady asi nikdo nechce!!!
29. 8. 2018 12.54; Občan
Souhlas s předchozím příspěvkem v tom, že je tam překupník, ale tak to je a jinak to nebude. K té kotelně na EDĚ, ať je odkudkoliv, ale není uprostřed města, jak to plánuje SMO, to je ten hlavní problém.Jestli jsi normální, nevěříš těm nesmyslům o čističkách vzduchu jak to prezentuje SMO, nebo snad ano?
29. 8. 2018 13.02; Orlovak
Řešit nebo neřešit palivo - plyn je na tohle vhodný tak ANO ale ( bio nebo ulí ) NE. Vem si třeba města kde jsou elektrárny ve štředu to bych byl proti. Platit neúměrnou cenu tepla s tím že občanovi ušetřím a garantuji cenu tepla ANO. Strašit že bude město plné komínů a exhalátů je demagogie a zavádění občana.
29. 8. 2018 13.40; Luboš
Pane Orlováku, jste znalý věcí ale neexistují dokonalé technologie a pokud ano, tak ale taky může přistoupit lidský faktor.Takže tvrdit, že se vlastně bude čistit vzduch v Orlové je demagogie.To jak se tvrdilo, že spalovna na Barboře nezhorší životní prostředí v regionu. Mluvil jsem s člověkem, který je v oblasti exhalací odborníkem a ten tvrdil, že k zhoršení ovzduší po zprovoznění kotelen určitě dojde.
29. 8. 2018 14.07; Občan
Orlováku! Ty jsi neodpověděl, věříš, že kotelny v Orlové budou vlastně čistit vzduch? Tohle je demagogie ze strany SMO, takže jak to teda je?
29. 8. 2018 15.38; Orlovak
Jak tak koukám tak tady je každý profesor , trenér nic potvrdilo mi jen to že komentáře v Orlovinách jsou jen na házení špíny na někoho jiného než na sebe. Já tvrdím že spalování plynu je ekologické a nezatíží životní prostředí více jako doprava. Já věřím že monopol dostane rozum a sniží cenu tepla na přijatelnou mez a kotelny nebude potřeba i za cenu vypuštění prostředníka mezi výrobcem a distributorem. Ale to jsou dvě rozdílné debaty. Určitě nebudu tvrdit že tepelné čerpadla a solární panely jsou super když to běží teprve cca 4 roky a výstupy lze brát v úvahu tak z 10 let Je to jen zavádění spotřebitele.
29. 8. 2018 18.14; Luboš
Pane Orlováku, Vy se taky tváříte jako vyučující profesor, který má pravdu a nikdo jiný ne.Když někdo sdílí svůj názor, tak proč by měl házet špínu na sebe. Divný názor. Já doufám, že kotelnxy neprojdou, navíc k nim by se mělo vyjadřovat nové zastupitelstvo. Nebo p. Klčo a spol. spěchají aby byly kotelny schváleny stávajícím ZM?
29. 8. 2018 19.18; Orlovak
Profesor nejsem ale stačí si pročíst pár příspěvků bud o této problematice nikdo nic neví nebo píše co mu někdo podstrčí, případně řekne jedna paní říkala ... atd. Jinak 6.8. bude prezentace tak se můžete ptát jaký je záměr CZT Orlová viděl jsem to na stránkách SMO. wink.png
29. 8. 2018 20.34; Luboš
https://www.cezteplarenska.cz/file/edee/cez-teplarenska-dokumenty/podpora/rozptylova-studie-czt-x-pk
-v-orlova.pdf
29. 8. 2018 21.17; Občan
Ty se tady Orlováku bavíš o plynu.Ano je určitě čistější než uhlí, ano to je pravda, ale to je poslední výhoda.EDĚ má 269m vysoký komín, skoro všechno jde mimo Orlovou a když to už v té Orlové spadne je to srovnatelné s kotelnami přímo v Orlové.Kdo zaplatí ty kotelny? Občané Orlové, ne?Těch několik stovek miliónů co to bude stát se Smo bude snažit aby se mu co nejdříve vrátilo, mám pravdu, takže si to vezmou jinde. Když půjde cena plynu nahoru, Smo to bude platit s vlastní kapsy? Asi ne, nemyslíš?
29. 8. 2018 21.30; Orlovak
Studie pěkná ale trochu nepřesná píše se to v závěru. ČEZ teplo neudělalo na opodstatnění svého působení v dodávkách do Orlové. Jejich přidaná hodnota 0 kč ale předražení dodávky tepla přes 300 kč. Na 3+1 bytu to dělá za rok 21 až 27 x 300 kč tj = 6300 za rok. Obyčejný občan je velkou oběti monopolního dodavatele tepla. Na to studie nemusí být ale je to pravda. Samotný občan by se měl rozhodnout zda půjde tam nebo sem.
29. 8. 2018 21.38; Orlovak
Za poslední 3 měsíce se v EDĚ vice stálo jak vyrábělo, tj dodávka tepla byla zajišťovaná přes plynovou kotelnu na EDĚ tak tady nepleť 269 m vysoký komín.
29. 8. 2018 23.31; Občan
Jasné, ale není topná sezóna, tak to e snad jedno né, právě proto má EDĚ tak velkou plynovou kotelnu.
30. 8. 2018 5.48; Orlovak
Ta poznámka byla na úplně něco jiné kolego Občane.
31. 8. 2018 21.14; Jjj
Havíři z Orlové by měli podporovat topení uhlím, tj. z EDĚ. Plyn je blbost a pro havíře tím spíše.
1. 9. 2018 21.51; Občan
Tak co Orlováku, ještě věříš, že je to čisté, návrh Klča, teda pardon Smo, za p.Vaňka, kterému skončil mandátu v představenstvu, p. Kuboš majitel TZB , firmy co pracuje pro Smo v rámci plynových kotelen? Naštěstí pro jediného akcionáře, tedy radu města návrh neprošel.
2. 9. 2018 14.13; Luboš
Teplo ČEZ prodává SMO za cca 350 Kč/GJ. SMO jej distribuuje (PRODÁVÁ OBČANŮM) za cca 599 Kč/GJ!
4. 9. 2018 6.21; Orlovak
To je opravdu demagogie, pane Luboši s tou cenou jste úplně mimo. Návrh p. Klča neprošel radou města a jsem rád že neprošel.
5. 9. 2018 20.06; Občan
Taky jsem rád, ale už jen, že to navrhli o něčem svědčí.
TOPlist Zpět - Orloviny - Článek - Seznam rubrik