Náhradní banner

Diskuse ke článku SMO chce z Orlové udělat ocelové město

24. 8. 2018 20.46; Luboš
SMO podporované ČSSD tlačí město a tedy občany, převážně žijících v nájemních bytech, do velkého hazardu. Když by plynové kotelny byly jednou nevýhodné (cena plynu, drahá údržba,..), co si pak vemou občané na Klčovi, Vaňkovi, Kučovi a j.?Když vedení SMO a ČSSD nejsou spokojeni s ČEZ, tak proč se třeba nespojí s Veolii, která dodává teplo pro Ostravu, Havířov nebo Karvinou?
25. 8. 2018 20.21; Johny
Také mám obavy s provozu plynových kotelen v sídlištích Orlové. Ceny plynu jsou v budoucnosti nejisté podobně jako ceny uhlí a dalších energií. Pane Luboši, Veolie nedodává teplo do Orlové, takže nelze očekávat přínosy spojení se zahraničním vedením Veolie.
26. 8. 2018 19.22; Luboš
Jak se tak dívám na Fcb a jak se lidi vyjadřují negativně ke kotelnám a komínům, tak by nebylo dobré, kdyby o výstavbě kotelen nerozhodovalo zastupitelstvo. Každopádně ne to současné. Spíše je to téma na místní referedum.
27. 8. 2018 6.44; Orlovák
Dobrý den, SMO jednalo s Veolií ale výsledek byl že Veolií vlastní cca 15 % ČEZ a ta odmítla variantu napojení horkovodu z dolu ČSA. Tady nejde o kotelny ale o monopol neustále se zvyšující prodejní ceny tepla. Od roku 2008 jde opravdu strmě nahoru to jest kdy dodávky do Orlové bylo převedeno z ČEZ a.s. na ČEZ teplárenská přidaná hodnota této společnosti na dodávkách tepla se rovná 0 kč ale cenový rozdíl se blíží k 300 kč za jednotku. Při spotřebě bytu 3+1 21 až 27 jednotek je to opravdu hodně - nebo se Vám to zdá přiměřené ?? Řešíte komíny viděl už někdo z vás projekt nebo jen reagujete na panické slova nedoceněného Orlovského zastupitele!!! Chce se na to podívat technicky a pragmaticky kolik zaplatím myslím si že reálná úspora pro občana plánovaná cena z Orlovských kotelen, technické řešení je lepší dodávka ze zdroje ČEZ. Jestli pánové z ČEZ Teplárenské budou šroubovat cenu pro vyšší zisky a manažérské odměny - TAK ORLOVÁ AŤ PLATÍ je to jen zkrácený názor dalo by se diskutovat dále ale dochází znaky :)
9. 9. 2018 9.50; Zdeno
Orlováku, této tvé uvedené větě nerozumím. Chce se na to podívat technicky a pragmaticky kolik zaplatím myslím si že reálná úspora pro občana plánovaná cena z Orlovských kotelen, technické řešení je lepší dodávka ze zdroje ČEZ. K tomu jen toto. Cena tepla je snad otázka ekonomická, nikoliv technická a už vůbec ne pragmatická. Projekt není tak proč tady kecáme a ceně. V Bohumíně se cena tepla přechodem z plynu na ČEZ o 120 Kč na GJ.
9. 9. 2018 9.53; Zdeno
Opravuji a doplňuji ......z plynu na ČEZ snížila o 120 Kč na GJ.
10. 9. 2018 20.29; Orlovák
Musím Vás opravit v Bohumíně je nejdražší teplo, v regionu okr. Karviná za 1 GJ přes 650 kč jste mimo, Orlová ještě na Bohumínský horkovod doplácí.
TOPlist Zpět - Orloviny - Článek - Seznam rubrik