Náhradní banner

Diskuse ke článku Boj o teplo v Orlové zahájen

8. 5. 2018 21.28; Luboš
To nikomu nevadí, že tady SMO hazarduje se zásobováním tepla pro občany? Co když to nevyjde, nebo z nějakých důvodů dojde k velkému zdražení plynu,atd. Kdo je to Kuboš, kterému SMO tak slepě důvěřuje? Jakou má odbornost? Už tady byli dříve i jiní odborníci jako p.Rojk.
9. 5. 2018 9.40; Adolf
Člověk žasne jakými nesmysly se SMO potažmo město jako akcionář SMO zabývá. Zasahovat do zavedeného systému zásobování teplem při prognóze zachování zdroje dalších 10 let je absolutní nesmysl. Bohumín nepřešel na centrální zásobování teplem pro krásné oči nebo gešeft ČEZu. Uvědomili si, že kotelny umístěné v sídlištní zástavbě představují nekonečné zhoršování ovzduší přímo v místě bydlení. A to nás má potkat? Již jednou jsem tady psal, že tento záměr nemůže projít tzv. EIA - posuzování vlivů stavby na ŽP. Je to krok zpátky v energetické koncepci i ochraně ŽP. Pokud zastánci takového záměru přesto by uspěli, vsadím se dojde k dalšímu zásadnímu odlivu obyvatel. A odpovídám Lubošovi. Pan Kuboš, jako ředitel a majitel společnosti TZB Orlová (naproti ZUŠ) má o tuto investici obrovský zájem, vždyť by to bylo na dlouhou dobu jeho živobytí, navíc s předpokládaným následným servisem. Je jasné, že jde o lobování některých zastupitelů, vždyť jim to může něco hodit do kapsy. Již dříve měl Kuboš zájem koupit teplo.
9. 5. 2018 11.01; Luboš
Ať mě nikdo netvrdí, že 15 plynových kotelen nezhorší kvalitu ovzduší ve městě. A k tomu 15 komínů, které zkrášlí město.Jestli to ČSSD prosadí, tak to bude pro ně hrob v místní politice. Adolf má v mnohém pravdu. Kuboš by měl kšeft na dlouhé roky a když se to nepovede, tak může tvrdit: " však mě to schválili" Město se chce hrnout do dalšího průseru: koupaliště, náměstí, wellness, rozkopané letní kino před Dny města Orlová atd.
9. 5. 2018 16.03; Pepa
Teď jsem se díval na web města a je tam článek Kuboše k plynovým kotelnám. Jak je možné dát tomu prostor a nakonec i v ON, je to jednoznačný lobing. A panu docentovi, zastupiteli, to trvalo víc jak půl roku než mu zveřejnili článek. Lze se jen podivovat nad ubohosti našich mocných i malomocných.
10. 5. 2018 0.24; X Man
Vy tu tak hezky dřistáte, ale nikde nezazněla cena za Gj v Kč, tuším 320 z plynovek, oproti 600 za Gj SMO a to nás hlavně zajímá,co i docent těžce nechápal, ne plkačky o SOx a NOx, atd atd. Vidím to na souboj titánů a to je dobře, neboť soumrak bohů z SMO je těžce ohrožen.
10. 5. 2018 6.37; Luboš
Pane X Man, špatně jste si přečetl článek. Dnes je cena z teplárenské za 358 Kč a SMO prodává občanům za 598 Kč. Plynové kotelny mají srazit cenu cca o 100 Kč. To zn.cca na 498 Kč. To je pořád méně než od teplárenské. Takže lépe číst.
10. 5. 2018 7.59; Občan
Nechtělo by to obecné referendum ? Ceny plynu půjdou určitě nahoru ,cena ropy už jde . Nehledě na náklady pořízení plynových kotelen
10. 5. 2018 10.20; špion
Asi by to zas bylo třeba eko Lapšanského a trochu víc aktivit. lol.png
10. 5. 2018 10.46; X Man
Děkuji Lubošovi za technickou poznámku, neboť já se intelektuálně ztrácím už jenom při četbě vyúčtování zálohových plateb místního bytového družstva.Chvála pánu Bohu, že se prozatím pohybujeme v soustavě SI, představte si, že časem nám bude chodit vyúčtování v anglo- amerických měrových jednotkách. Každý neví,že 1KW u vytápění = 22,74 EDR (water)= 3412 BTU/h, kdy 1 EDR (egivalent direkt radiation stream water ) = 4397 W.Jak se bude vyvíjet cena zemního plynu v horizontu třeba příštích deseti let vám nenaznačí ani experti na světových burzách komodit v New Yorku ani v Tokyu, natož v Orlové.
10. 5. 2018 13.50; Orlovak
ceny tepla najdete zde - https://www.cezteplarenska.cz/file/edee/cez-teplarenska-dokumenty/podpora/cezteplarenska_teplo_cenik
_20180101_pj-detmarovice.pdf Z tohoto jasne vyplyva ze cena tepla s DPH je 408.05,- pri vstupu do predavaci stanice, 572.02,- s DPH na vstupu do objektu. Rozdil cca 164,- s DPH, coz je naklad na provoz a udrzbu zarizeni predavaci stanice. Pokud by byla cena tepla za 500,-/GJ z plynovek tak je to porad mene nez odebirat od CEZu naprimo.
10. 5. 2018 14.49; Pepa
Orlovaku a náklady za provoz a údržbu plynových kotelen bude hradit kdo? Město? Nebo všechno bude fungovat na dálku bez kontroly. Záměr SMO, že kotelny postaví za své, určitě jen z úvěru, je nabíledni. Musí mít následné zisky na splacení, tedy penízky od nás občanů. A jsme tam kde nyní, ale máme krásné komíny, možná i měděné.
10. 5. 2018 16.12; Orlovak
Je vidno ze Pepa ma maximalne vystudovanou zakladni skolu.Naklady na provoz a udrzbu jsou prece vzdy zahrnuty v cene tepla a cena tepla bude o stovku mensi tak co resis? Pokud vim tak kotelny byvaji bez obsluhy napojeny na dispecink stejne jako predavaci stanice, doby kdy byl v kazde kotelne kotelnik jsou davno pryc, to je 20 let zpatky. Jo a prosim te vyfot a posli mi odkaz na medeny komin, rad se poucim.
11. 5. 2018 9.03; Marie
Nick orlovak by se mohl zaručit, že cena plynu nebude stoupat 20 let. Jinak to, co je dnes výhodné díky enormně nízké ceně plynu, příští rok bude nevýhodné. Navíc letošní náklady na provoz jsou nepochybně nižší než ty budoucí. Jen tak mimochodem, čím je orlovak zainteresován tak velmi na propagaci kotelen. Tvoří jeho propagace část "nákladů na provoz"?
11. 5. 2018 10.37; Luboš
Orlovák je zřejmě hlásnou troubou SMO a p.Kuboše. Ceny tepla, které uvádí se liší od cen sdělených na zastupitelstvu.Doufám, že po komunálních volbách ČSSD a SMO personálně oslabí a nové vedení se již nebude plynovými kotelnami dále zabývat. Nezajímal se někdo, proč třeba Veolia dodává teplo levněji do HA, KA i Ostravy?
TOPlist Zpět - Orloviny - Článek - Seznam rubrik