Náhradní banner

Diskuse ke článku Pravda o náměstí: Cílená dezinformace nebo neschopnost ?

7. 3. 2018 9.11; Dement
Super, ruku na srdce, stavěli jste někdy někdo něco podle projektu ? A bylo to vždy tak, jak projekt určil ? I u tak velké stavby ? Víte, co obnáší změna v projektu ? Projektant tak chtěl, ale bohužel to tak nešlo. Takže opět dezinformace, tentokrát cílená, ale z pera autora článku.
7. 3. 2018 9.57; To Dement
Projekt jehož předpokládána cena byla 250 mil Kč by se určitě měl stavět podle projektové dokumentace. I s ohledem na skutečnosti, že projektant zapracovává do své dokumentace veškeré požadavky a podmínky všech účastníku stavebního řízení. Navíc vzhledem k tomu, že se jedná o veřejnou zakázku, tak dokumentace musí být zpracována ve stupni Dokumentace pro provedení stavby. To z čeho čerpá autor článku je dokument Zásady organizace výstavby, to znamená, že někdo si dal práci a zpracoval návod jak realizovat stavbu, tak aby se dal splnit termín stavby a dodržet rozpočet, který rovněž zpracoval projektant. Další věcí je, že když si přečtete smlouvu o dílo, zde: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/647485/RS%20Orlová_final.pdf tak zjistíte, že je několikrát sjednáno, že zhotovitel bude dílo provádět dle projektové dokumentace. Pokud tedy tak nečiní, je to porušení smlouvy.
7. 3. 2018 10.05; To Dement
A už vidím ty výmluvy z města a vedoucí ORI, že zhotoviteli bylo předáno staveniště v prosinci 2016, a že tedy musel upravit způsob provádění smile.png Nicméně zhotovitel fyzicky začal pracovat až v březnu 2017, kdy mohl všechny tyto práce provést dle projektové dokumentace, a dnes by se nedivil, že nemůže pracovat tam a tam, protože mu tam vadí nějaké sítě. Samozřejmě to, že archeologové našli v ploše náměstí plno zajímavých věcí ovlivnit nemohl a nemůže. Nicméně by nebylo centrum města tak paralizované jako je nyní. Ono totiž v rámci první etapy stavby se mělo provést úprava parkoviště před MěÚ a až pak následně v 2. etapě zahájit práce na podzemních garážích !!!
7. 3. 2018 11.24; Stavař
Demente! Jsi jako Ondráček. Hájíš neobhajitelné! Kromě toho jsi vůl.
7. 3. 2018 11.57; Náměstí
A ještě jedna perlička, za rok působení na stavbě zhotovitel prostavěl 20 mil Kč bez PDH. Pokud budou tímto tempem pokračovat, tak čistě matematicky budou hotoví za 8 let lol.png
7. 3. 2018 22.02; Zvídavý
Já jsem jenom zvědav, jestli už nové náměstí zastavilo odliv občanů Orlové nebo to snad nastane až po výstavbě?
7. 3. 2018 23.13; X Man
Já jen tajně doufám, že se stavba nového náměstí v Orlové nedostane do žebříčku šesti nejšílenějších staveb od bláznivých stavitelů z neznámá, jako Nan Madol.
9. 3. 2018 0.10; Petr Stach
Nevím, proč se rozčilujete. Navrhnu Vám scénář, jak to může dopadnout. Budeme stavět o dva roky déle, pak se zjistí, že se porušila pravidla pro udělení dotace, město bude muset dotaci vrátit a naše děti se do konce života budou koupat na Becírku. A je to tak vždy, když je realizace svázaná byrokracií, která je na vyšších postech zkorumpovaná víc, než úředníci, kteří by měli stavbu řídit. Nechtěl bych v dnešní době dělat regionální politiku. Kam šlápnete, samé psí hovno. O sáčcích na psí exkrementy a skvělém projektu pro pejskaře příště. Toto jsem psal starostovi a nedostal odpověď. Trošku mě mrzí, že se zviditelňuje jen tam kde nemá. Dobrý den, dle info, které se ke mě dostalo, do průmyslové zóny v Karviné budou jezdit autobusy od 15.2. až od zastávky Střed. Nemyslíte, že by bylo potřeba vyjednat s dopravci odvoz od Věžáků. Co lidi co bydlí u Schelky a jezdí na Karvinou? Děkuji za odpověď. Kučo měl bys odpovídat na dotazy a nespoléhat se na neschopné PR ( Cibulkovou).
9. 3. 2018 8.04; Čtenář
Co mi připadá nejděsivější, je to, že n i k o m u ze zastupitelů skutečnost neoprávněného staveb. postupu nevadí. Ani těm tzv.Nezávislým, kteří kdysi bojovali se vším špatným. A dnes jím je to šumafuk. Co útlocitné učitelky za Volím Orlovou? Všichni zastupitelé na jednání sedí jenom proto, že za to berou prachy a ti, jimž slibovali před volbami hory doly, jsou jim ukradení. Typický hnus à la Babureš, je jim jedno, koho tyranizují a ničí, hlavně když se jim plní jejich kasa.
Máte-li nějaký názor, sdělte jej.

Vaše jméno (3 — 15 znaků):

Příspěvek (10 — 1024 znaků):

Vložit smajlík (k interpretaci na obrázek dojde až po odeslání):

lol.png smile.png sad.png shocked.png wink.png
Napsáno , zbývá  znaků.

Z důvodu chrany proti robotům a jejich komentářovému spamu se řiďte následujícími pokyny:
Zapište první tři písmena slova „nazdar“.
Vaše odpověď:
TOPlist Zpět - Orloviny - Článek - Seznam rubrik