Náhradní banner

Diskuse ke článku FATAMORGÁNA? JENOM PLACHTA BÍLÁ!

26. 5. 2017 18.46; Štěrba
Pěkná fotografie a ukázka toho, jak dopadlo koupaliště pod správou a provozováním SMO. To není fatamorgána, to je skutečnost. Fatamorgánou je dnes už ta hromada peněz, které byly SMO na provoz vyplaceny. Ty peníze zmizely jak fatamorgána a výsledek je na fotografii.
27. 5. 2017 1.13; Pavel Wilczek
Nesporný fakt je ale v tom, že za nynější stav rozhodně nemůže nynější vedení SMO. Potažmo města, které je majitelem. Koupaliště je dědictvím. Ekonomickou zátěží města je nyní rekonstrukce centra města a vzhledem k tomu, že demolice koupaliště je nevyhnutelná, jakýkoliv pokrok na koupališti je fajn. Pane Danělyšine, pokud už tak moc poukazujete na biotopové koupaliště, předložte odkaz na konkrétní dokument, kde bude studium proveditelnosti. Podle mě to rozhodně nejde.
27. 5. 2017 7.05; Danělišyn
Pavle Wilczku, diskuse o proveditelnosti je už dávno za námi (stačí si projít ORLOVINY) a nemá smysl reagovat zde na příspěvky lidí povrchně uvažujících, kteří nejsou obeznámeni s problematikou a jsou leniví si zjistit podklady. Koupaliště v Orlové se stalo politickou a odbornou nemohoucností. Těm, kteří řídí město se za neschopnost nic nestane. Možná, kdyby brali město jako firmu, už by jsme se měli líp.
27. 5. 2017 16.44; Rejpal
Konečně myslící člověk,myslím pan Wilczek.
27. 5. 2017 21.42; Filip Dembický
Pane Wilczku, proč to tedy není proveditelné? Uveďte konkrétní kritéria, PROČ NE a odkud čerpáte. My tak učinili, asi v cca 20 - 30 článcích. Seminář k biokoupališti proběhl na MěÚ v roce 2015, veškeré pochybnosti byly tehdy smeteny ze stolu, akorát to už dnes vedení města raději nepřizná. Dokonce je k tomu i TV reportáž. Ani nevím, jestli jste tam tehdy byl. A co vlastně budete (orlovská buňka ČSSD) lidem říkat další léta bez koupaliště? Předložte jim tedy studii neproveditelnosti, to určitě budou rádi, když uslyší, jak NĚCO NEJDE, místo toho, abyste se snažili TO UDĚLAT. Ne slibovat, ale makat. Zeptejte se tedy v Blovicích, Úvalně, Praze-Radotíně, jak je možné, že tam to šlo. O Německu a Rakousku ani nemluvě. V jiných městech mají vizionáře, u nás jenom průměrné aparátčíky, kteří nevidí dál, než do vlastní peněženky. Negativismus v Orlové umí pěstovat každý, k tomu není nutno vyvíjet žádnou intelektuální aktivitu.
27. 5. 2017 23.55; Pypal
Rejpale, jsi kokot, kterému není dáno, aby si lízl z hoven, které produkují podobní Wilczkovi. Jsi ve stejných sračkách, akorát, není jasné proč je žereš.
28. 5. 2017 0.10; Pavel Wilczek
Úvalno má 991 obyvatel a jejich biotopové koupaliště je obdobně - jako v Orlové - na okraji města. Čistící laguny jsou kaskádně dvě a zapuštěné v lese. Bazén má úhlopříčně 45m. Orlová má 30988 obyvatel a lokalita našeho koupaliště je na pseudookraji a jedinou možností, kam zapustit laguny, by bylo zrušit část lesoparku. (Který je mimochodem také v rekonstrukci.) Bazény jsou 2 a víceméně stejně velké. Buď postavíme plnohodnotné koupaliště na pár desítek let dopředu až na to hold jako město získáme prostředky nebo postavíme za pár milionů velký rybník a zrušíme kus lesoparku. (Kvůli 3 měsícům v roce) A to se pořád nebavím o tom, že nejdříve je zapotřebí prostor zdemolovat, což je dalších 50 milionů. Prostě se pořádné koupaliště časem podaří. Proč proboha rychle hledat levné a méně kvalitní řešení. Když jsem dělal Doubravan, sám jsem byl překvapen, kolik tam bylo stafylokoků a byl problém to dotlačit do norem. Letní koupaliště bylo uzavřeno z obdobného důvodu. Počkejme a postavme děckům něco pořádného.
28. 5. 2017 16.04; Rejpal
Zdravím kolegu kokota Pypala lol.png
Máte-li nějaký názor, sdělte jej.

Vaše jméno (3 — 15 znaků):

Příspěvek (10 — 1024 znaků):

Vložit smajlík (k interpretaci na obrázek dojde až po odeslání):

lol.png smile.png sad.png shocked.png wink.png
Napsáno , zbývá  znaků.

Z důvodu chrany proti robotům a jejich komentářovému spamu se řiďte následujícími pokyny:
Zapište první tři písmena slova „nazdar“.
Vaše odpověď:
TOPlist Zpět - Orloviny - Článek - Seznam rubrik