Náhradní banner

Diskuse ke článku Balada o plynových kotelnách, které ve městě Orlová, vženou do tisíců bytů levné teplo!

4. 12. 2016 18.31; ¨jenda
Proč opět nemám kde zaparkovat do řiti. Orlová je tragedie obrovská.
5. 12. 2016 16.57; Qwerty
Využít surovinu, kterou musíme dovážet ze zahraničí k vytápění je nesmysl. Máme tady domácí uhlí a to v kombinaci s elektrárnou slouží dobře. Elektrárna s tím našim vytápění má sice starosti a náklady ale ve výsledku je to myslím rozumný způsob provozování. Je tady ale ještě životnost elektrárny. Už před 30 lety se šuškalo, že tady nebude navždy. Dnes jsem našel na internetu něco z roku 2005 http://www.finance.cz/zpravy/finance/48499-cez-mozna-prodlouzi-zivotnost-pulky-bloku-elektrarny-detm
arovice/ tak pokud je to pravda, nějak se to teplo bude muset řešit.
6. 12. 2016 7.47; Proč Asi?
Chytrému to do jde smile.png http://www.kominy-bokra.cz/ https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=872191&typ=UPLNY https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=692867&typ=UPLNY
6. 12. 2016 20.34; Orlovak
Boze, pripada mi ze tady opravdu diskutuji a hlasuji v ankete pouze idioti. Lide z Orlove si porad na neco stezuji. Nadavaji ze chteji nove namesti a kdyz se ma konecne realizovat tak rvou jak to bude vse na hovno. Nadavaji ze chteji nove koupaliste, ale to ze na neho nejsou penize a ze jeho provoz bude ztratovy uz neresi a kdyz uz by se zrealizovalo tak stejne zase budou nadavat jake je to tam hnusne a nevyhovujici. Stejne to je i s teplem. Vsichni tady breci jak chteji levnejsi teplo a kdyz SMO prijde s resenim tak je to spatne. Proc sami vy blbci nevymyslite reseni? Chcete si namontovat tepelna cerpadla na barak? Prosim ale vubec nic vam to neprinese, protoze cerpadla o takovych vykonu jsou draha a navic proto aby fungovala jak maji, potrebuji jet v nizkoteplotnim rezimu (cca do 40°C) a na tuhle teplotu neni postaven topny system v domech. Argumenty Waldy ktere jsou ve clanku jsou usmevne a pouze zavadejici a jde videt ze tento clovek vi o problematice energetiky uplne hovno.
7. 12. 2016 19.40; Horal
Pane Orlováku, kolik budou stát nové plynové kotelny a kdo by je měl financovat, co zhoršení už tak špatného ovzduší z nich?Proč Bohumín opustil vytápění z kotelen a přešel na teplovod? Co když dojde k výraznému zdražení plynu, jak to vysvětlíte občanům? Otázek je mnohem více ale Vy jste ten Chytrý! shocked.png
7. 12. 2016 21.53; Orlovak
Mily Horale, cena za plynove kotelny je dle Waldy cca 200mil korun, financovat to lze uverem pripadne dalsimi druhy financovani nebo dotacemi. Zhorseni ovzdusi? Zjistete si kolik dnes vypousteji Detmarovice NOXu! Dle legislativy v Moravskoslezskem kraji jsou limity NOx pro nove zdroje do 80mg. Lze dokonce instalovat i zdroje do 35mg. Bohumin presel na horkovod a ne teplovod, a proc to udelal mne nezajima. No a co se tyka ceny plynu tak snad si SMO umi zablokovat cenu plynu na 5 let dopredu a tim udrzi stabilni cenu tepla. Ono elektrarna Detmarovice se ma brzo uzavrit a uvaha CEZu je vybudovat plynovou kotelnu pro zachovani CZT, takze stejne by se cena tepla odvijela od ceny plynu!!! Jeste mate pane Chytry dalsi dotazy?
8. 12. 2016 0.35; X Man
Družstevníci ještě nemají splacené zateplení paneláku a už jsou hnáni do dalšich výdajů s pochybnou návratností.Ukažte mi, co v této republice pro občany zlevnilo.Bohumíňáci upustili od kotelen a později od plynovývh kotelen různě po střechách a přešli na dálkové vytápění.Pokud Orlovaka nezajímá proč to udělali,tak mě by to třeba zajímalo.Bude to asi tím, že na bohumínské radnici sedí větší stratégové než v Orlové i s SMO dohromady.
8. 12. 2016 7.58; Orlovak
Vubec nechapu Vase spojeni druzstevniku a novych plynovych kotelen. To ze si zatepluji domy chapu, maji na to uver ktery splaceji, ale splaceni plynovych kotelen je na strane SMO, ktere Vam i pres velkou investici do kotelen nakonec snizi cenu tepla o 100,-/GJ! Kdyz Vas tak zajima proc Bohumin upustil od vytapeni plynovymi kotelnami, tak proc nenapisete na radnici email s dotazem. Oni Vam urcite radi odpovi, misto toho aby jste o tom polemizoval a vymyslel si svoje dedukce.
8. 12. 2016 11.05; Topič
Je vidět, že potrefená husa se ozývá, čili vše, co je uvedeno, je v plánu. Pokud ta vysvětlení lidé přijmou, tak OK, jsou to jejich životy.
8. 12. 2016 11.57; Xman
Tak aspoň nějaký příklad,ať nejsem za škarohlída, pro plynové kotelny: https://www.2kenergy.cz/ukazky-realizace/plynova-kotelna-bytovy-dum-22.html
8. 12. 2016 18.45; Horal
Pan Orlovák je zřejmě jeden z autorů návrhů na zřízení plynových kotelen a blízký člověk SMO. Dětmarovice pojedou i bez zásobování Orlové. Takže jejich NOx + NOx z kotelen v Orlové to není zhoršení? Kolik bude stát údržba plynových kotelen po pár letech.Cena plynu lze zablokovat na 5 let a co dál?Třeba by taková Dalkia (dodává teplo do Ostravy, Havířova) dodala teplo levněji. Jednal s ní někdo.Takže co kápne z plynových kotelen pro jejich protlačovatele? shocked.png
9. 12. 2016 9.53; Adolf
Není až tak důležité, zda emisní limit NOx je 30 nebo 80 mg/m3. Rozhodující je imisní situace, tedy imisní limit stanovený pro dané území. Pominu-li, že by došlo k výměně vytápění pro paneláky, tedy obě družstva kdo a čím bude vytápět těch dalších cca 60 subjektů, které jsou rovněž napojeny na CZT. Jedná se o školy, restaurace, markety, právnické osoby, některé byty RPG a řada jiných. Asi si budou muset vybudovat vlastní vytápění. U škol asi to zaplatí město.
9. 12. 2016 12.42; Orlovak
nejsem jeden z autorů návrhu zřízení kotelen ani blízký člověk SMO, jen mě rozčilují lidé jako Vy, kteří si pořád na něco stěžují místo aby něco dělali. Jestli Vám vadí co město a SMO dělá, proč se aktivně nezapojíte do politického dění. Raději tady remcáte jak babky na trhu a vše co se prosadí je špatně. Neříkám, že osazenstvo SMO a města je v pořádku, taky s některými jejich kroky nesouhlasím, ale tohle je zrovna příklad toho, že se snaží něco pro lidi udělat (snížení ceny tepla), ale ať napíšu cokoliv, je to úplně jedno, stejně si to zase vyložíte po svém a budete tady rozepisovat bludy.
10. 12. 2016 2.17; X Man
Pokud se v těchto diskusích zůčastňuje ta chytřejší část Orlové, tak hrůza pomyslet nad tím zbytkem.
10. 12. 2016 3.43; X Man
K Orlovákovi. Karty byly rozdány u posleddních voleb,kdy lidé v kravatách a na retušovaných fotogtafiích byli vyvěšeni na předvolebních tablech.A právě oni se kasali tím, jak všechny nepravosti napraví.Rozhodně jim nezávidím,protože nikomu se z principu nezavděčíš.Ale bylo to na jejich svobodné vůli,jestli do toho jdou a chtějí Orlovou nasměrovat k něčemu pozitívnímu, jak všichni tvrdili.Ty řeči o nezapojení se do politického dění a babkách na trhu nejsou na místě.Já jako občan za zenitem mám na to svůj názor v tom smyslu, že tyto záležitosti rád přenechám lidem v produktívním věku.Lidé v zastupitelstvu by se měli chovat adekvátně svému vzdělání a společenskému postavení a chápat věci nejenom jako šachovou partii, kdy někdo někoho názorově vyšachuje.Ačkoliv na radnici sedí možná ti nejlepší z možných, co je v Orlové k dispizici.Pokud se my, diskutéři, snažíme nastavit nějaké to "pokřivené" zrcadlo,jak chápat dění v Orlové ,jako mají Pražáci na Petříně,tak se nám nedivte.
10. 12. 2016 11.29; Ouou
ouha ouha, a kdo je X Mane ten zbytek, když nejchytřejší z chytřejších X man napíše "zůčastňuje". Překlepy lze tolerovat, ale tohle???
10. 12. 2016 15.05; Buh
Zásobování teplem je jedna z mála dobře fungujících věcí v Orlové! Neměňte to! Topení plynem je drahé, mnozí domkaři se vrací zpět k uhlí, dřevu i PETkám! A i kdyby to vycházelo o něco levněji, tak myslete na to, že EDĚ dává práci lidem ve Vašem okolí a kupuje uhlí od firmy OKD, která dává práci dalším Orlovákům!
15. 12. 2016 0.00; X Man
Ouou...můžeš mi ten gramaticky prohřešek odpustit..?/ů/ ve slově .zúčastnit... velice se omlouvám..,ale vidím, že v Orlové dohlíží na Nás oko Velikého Bratra.
Máte-li nějaký názor, sdělte jej.

Vaše jméno (3 — 15 znaků):

Příspěvek (10 — 1024 znaků):

Vložit smajlík (k interpretaci na obrázek dojde až po odeslání):

lol.png smile.png sad.png shocked.png wink.png
Napsáno , zbývá  znaků.

Z důvodu chrany proti robotům a jejich komentářovému spamu se řiďte následujícími pokyny:
Zapište první tři písmena slova „nazdar“.
Vaše odpověď:
TOPlist Zpět - Orloviny - Článek - Seznam rubrik